.

1794-IR8 АД нова оригинална гъвкава термопара и модул за въвеждане RTD

1794-IR8 АД нова оригинална гъвкава термопара и модул за въвеждане RTD

BGN 756.80

Сума
Налично за поръчка

1794 година-IR8 САЛАДИН Нови Оригинални FLEX Thermocouple и RTD Влезен Модул
FLEX Thermocouple и RTD Текст Модули
Мачка. Нема.
Број на Влезови
Влезниот Сигнал Опсег
Текст Резолуција
Надворешни DC Снабдување со Струја, Околија.
Моќ Дисипација, Макс.
Терминал Основната Единица
1794 година-IR8
8 RTD, Мерач на Притисок
1..433 W
16 бита низ 435 W
140 магистрирала на 24 V DC
3 W во 31.2 V DC
1794 ГОДИНА-TB2, 1794 ГОДИНА-TB3, 1794 ГОДИНА-TB3 S, 1794 ГОДИНА-TB3 T, 1794 ГОДИНА-TB3 TS, 1794 ГОДИНА-TBKD
Во 1794 година-IR8 е температура-мерен модул дека го прифаќа 2-, 3-и 4-жица RTDs. Употреба на 1794 година-IR8 во апликации каде канал брзо ажурирање го оценувате не е потребна. Ако ви треба канал брзо ажурирање стапки, користете 1794 година-IRT8 модул.
1794 година-IRT8
1794 година-IRT8 K
1794 година-IRT8 XT
8 RTD, Thermocouple, Millivolt, Мерач на Притисок
-40..100 m V DC за thermocouples
0..325 m V за RTDs
14 бити
95 магистрирала на 24 V DC
3.0 W во 31.2 V DC
1794 ГОДИНА-TB3 G, 1794 ГОДИНА-TB3 GS, 1794 ГОДИНА-TB3 GK
Во 1794 година-IRT8 и -IRT8 K (conformal обложени верзија) се со голема брзина, висока точност температура/m V мерење модул дека го прифаќа thermocouple влезови, 2-, 3-и 4-жица RTD влезови, и m V извор влезови. Во 1794 година-IRT8, исто така, нуди жица-оф, над-спектар, и под-опсег на детекција. Користете ладно-делница compensators (1794 година-CJC2) во thermocouple режим. Две ладно-делница compensators се превезува со овие модули.
Во 1794 година-IRT8 XT е екстремна средина верзија, отценети за работа на температури од -20..70 °C (-4..158 °F).
1794 година-IT8
8 Thermocouple, Millivolt
±76.5 m V
16 бита (2.384 m V типичен)
150 м во 24 V DC
3 W во 31.2 V DC
1794 ГОДИНА-TB3 T, 1794 ГОДИНА-TB2, 1794 ГОДИНА-TB3, 1794 ГОДИНА-TB3 S, 1794 ГОДИНА-TB3 TS
Во 1794 година-IT8 е температура/m V мерење модул дека го прифаќа влезови од различни thermocouples и од m V извор во опсег од ±76.5 m V. Користете ладно-делница compensators (1794 година-CJC2) во thermocouple режим. Две ладно-делница compensators се превезува со 1794 година-IT8.
Каталог броеви крај во (K) = Conformal Обложени, (XT) = екстремни средина.
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.
*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред
*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашата
Настојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
1794-IR8
Тип На Двигателя:
Друго