.

Свободен кораб от Германия!ACT Motor 1PC Nema23 Stepper Motor 23HS8630B Dual Shaft 6-Lead 270oz-in 76mm 3a+1PC Driver DM542 4.2 A 50V

Свободен кораб от Германия!ACT Motor 1PC Nema23 Stepper Motor 23HS8630B Dual Shaft 6-Lead 270oz-in 76mm 3a+1PC Driver DM542 4.2 A 50V

BGN 134.78

Сума
Налично за поръчка


Големо Изненадување! АКТ Моторни отвори Германија склад! Брод Од Германија Склад со DHL или GLS да се земјите од ЕУ! Не увоз даночни! Побрза Испорака! Помалку Штета!
Добредојдовте во мојата продавница!
Посакуваме да имате пријатен шопинг!
Оваа ставка вклучува :
1 PC Nema23 Stepper Моторни 23 HS8630 B Двојна Окното :
1.8 степен, 3А, 1.89 N-M(270oz-in), 2 Phase, 6-Олово, 76mm моторни должина
1 PC Возачот DM542 4.2 A 50 V 128 Microsteps
Ве молиме проверете спецификација внимателно!
Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!
Било какви прашања, слободно контактирајте ме!
1 Stepper Мотор : 23 HS8630 B
Внимание :
Пред Вратило Должина : 21mm
Пред Бунари со Дијаметар : 6.35 mm
Задните Вратило Должина : 21mm
Задните Бунари со Дијаметар : 6.35 mm
За да се постигне Висок Држи вртежен момент(1.89 N-m) и Бавна Брзина :
Црна : A+ ; Зелено : A- ; Црвено : B+ ; Сино : Б-
Бела и жолта жици не треба да се поврзете
За да се постигне Ниска Одржување на Моторот(1.35 N-m) и Брзо расте :
Црна : A+ ; Жолто : A- ; Црвено : B+ ; Бела : Б-
Зелена и сина жици не треба да се поврзете
2 Моторни Возач : DM542

Всичко за продукта

документ:
ROHS, CE, ISO
Тип:
Хибриден
Фаза:
2
Задържащ Момент:
1.89 N-m(270oz-in)
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1,8 градуса
Ток / Фаза:
3A
Номер На Модела:
23HS8630B
Олово Няма:
6Leads
Приложение 1:
Медицинско Оборудване И Обзавеждане
приложение 2:
Полупроводниковое Обзавеждане