.

SV004IC5-1F нов 0.4 KW 1 фазно 200V инвертор VFD честотен устройство ac

SV004IC5-1F нов 0.4 KW 1 фазно 200V инвертор VFD честотен устройство ac

BGN 396.80

Сума
Налично за поръчка

SV004 IC5-1 F нови 0.4 KW 1 фаза 200 V Инверторот VFD фреквенција AC диск
Спецификации (200-230 V класа)
модел
SV004i C5-1
SV008i C5-1
SV015i C5-1
SV022i C5-1
Моторни оценка
[]
[k W]
0.5
0.4
1
0.75
2
1.5
3
2.2
Излез рејтингот
Капацитет[k VA]
FLA[A
0.95
2.5
1.9
5
3
8
4.5
12
Напон
Една фаза, од 200 до 230 V
Внесување оценки
Фреквенција
Напон
Фреквенција
Од 0 до 400 Hz
Една фаза, од 200 до 230 V ( ±10%)
50 за да 60 Hz ( ±5% )
Контрола
Контрола методот
V/F контрола, Sensorless вектор за контрола
Прилагодување на фреквенција резолуција
Дигитални референца : 0.01 Hz Аналогни референца : 0.06 Hz/60 Hz
Прилагодување на фреквенција точноста
Дигитален : 0.01% од Максималната фрекфенција на Аналогни : 0.1% од Максималната фрекфенција
V/F сооднос
Линеарна, Squar модел, Корисникот V/F
Преоптоварување на капацитетот
1min. во 150%, 30sec. во 200% ( со инверзна карактеристика )
Вртежен момент зголемете
Прирачник( од 0 до 15% прилагодлива ), Auto
Операција
Влезниот сигнал
Повратен сигнал
Операција
Функција
oprator контрола на Тастатура / Терминал / Врски
Прилагодување на фреквенција Аналогни : 0~10 V/4~20m A Дигитални : Тастатура
Започнете сигнал Напред / Назад
Мулти-чекор Поставување на 8 брзини ( користење на мулти-функција терминал )
Мулти-чекор заб 0.1~6000 дик. Max. 8 видови на располагање од страна на мулти-функција терминал
/decel време Избор на заб/decel обрасци : Линеарна, У и С
Итни стоп Прекинувањето на производството на диск
Бутване Бутване Бутване операција
Грешка ресетирај го Ресетирате грешка кога заштитна функција е активен
Работењето статусот & Фреквенција откривање, Преоптоварување алармот, Одолговлекување, Overvoltage, Undervoltage,
Грешка излез Вози прегревање, Работи, да Престане, Постојана брзина, Брзина на пребарување,
Грешка излез ( Реле и Отворен колекторски излез )
Индикатор Изберете една од фрекфенција, струја, напон и DC напон.(Излез
напон : 0~10 V )
DC сопирање, Фреквенција граница, Фреквенција скок, Втората функција,
Лизга надомест, Обратен превенција, Auto restart, ПИД контрола
функции
Вози патување
Overvoltage, Undervoltage, Прекуструјна, се Вози overtemperature, Моторни overtemperature, I/O фаза на косата, I/O системот за менаџмент на информации-жици,
Преоптоварување , каков Надворешен уред грешка 1.2, Губиток на брзина команда, Хардвер дефект, Комуникациска грешка, грешка ПРОЦЕСОРОТ
Вози алармот
Штанд за превенција, Преоптоварување на алармот
Еден
Помалку од 15 msec : водење на работење
моќ помалку
Повеќе од 15 msec : auto restart достапни
Прикажете тастатурата
Работата информации
Фрекфенција, на сегашните и напон, Set frequency (постави фреквенција вредност, Работењето на брзина, DC напон
Патување информации
Екранот на патувањето предизвика функција : - кога ќе го активира. Последни 5 грешки записи што се зачувани
Животна средина
Оперативен амбиентниот темп.
-10degree целзиусови степени ~ 4degree Celsius0
Температура на чување
-20degree целзиусови степени ~ 65
Влажност
90%Rh max.(не кондензирање)
Надморска Височина И Вибрациите
1000m max, 5.9 m/sec2(0.6 g) max.
Атмосферата
Не корозивни гас, запалив гас, нафта магла или прашина
Притисок
70~106k Pa
Димензија

Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
SV004IC5-1F
Тип На Двигателя:
SV004IC5-1F