.

FC300-1.5 G-T2 монофазен 220V 0-1000hz 1.5 kw 2hp 7A VFD инвертор специален за гравиране на нова

FC300-1.5 G-T2 монофазен 220V 0-1000hz 1.5 kw 2hp 7A VFD инвертор специален за гравиране на нова

BGN 184.00

Сума
Налично за поръчка

FC300-1.5 G-T2 еднофазен 220 V 0-1000hz 1.5 kw 2 HP 7А VFD Инверторот посебно за гравирање нови
Производ параметри
Бренд : најдобри
Модел : FC300-1.5 G-T2
1. Номинална влез : слободен фаза 220 V 50-60hz
2. Номинална излезна : три фаза 220 V 7А 0-1000 HZ
3. Номинална излезна моќност : 1.5 KW
Овој конвертор е посебна за вретено мотор , кои се применуваат во контролирање на висока брзина вретено мотор ,погоден за 1.5 kw или помалку.
Производ функција
Фреквенцијата, контрола :
1.Опсег : 0.0~1000.00 Hz
2.Други функции : Долната граница фреквенција, започнете со фреквенција, фреквенција на паркинг, три скокање фреквенција може да се постави соодветно
3.Прецизност : Дигитални : 0.01% (10 ~ 40 centigrade степен ); Аналогни : 0.1% (25±10 centigrade степен)
4.Тастатура поставите начин : 0.01 Hz може да биде директно до поставување од страна нагоре и надолу.
5. Analog постави начин : надворешен напон од 0 до 5 V, 0 до 10 V, 4-20 m A, од 0 до 20 m A
Општа контрола :
1.Мултифункционален излез : реле излез, отворен колекторски излез, имплементацијата на оперативниот индикација и алармот на нултата брзина, контра, надворешни аномалии, програма за работа и др.
2.Други функции : автоматски регулатор на напон (AVR), бавно или слобода се запре, dc кочница, автоматско ресетирање потоа започнете повторно, фреквенција на следење, PLC програмата се контролираат, се движат околу контрола, превозникот е прилагодлив, до 16 KHZ, итн
3. ACC/DEC контрола : 4 ACC/DEC време (0.1-6500 секунди) случаен избор.
4.V/F крива : може да биде произволно поставени V/F крива
5.Вртежен момент контрола : може да се постави вртежен момент зголемување, најголемиот стартување на моторот може да биде и до 150% во 1.0 Hz
6.Мулти-функција на текст : 6 мулти-функција на текст, 8 периодот на контрола на брзината, што на програмата работи, 4 период на ACC/DEC прекинувач, нагоре и надолу функција, шалтери, надворешни нагло да престане, и други функции.
Одбранбени функција :
1.Моментален моќ прекинување го рестартирате : по моментален престане да може да го рестартирате со фреквенција на следење на патот.
2. Кабина се спречи : кабина спречување на ACC/DEC операција.
3. Излез краток спој : коло
4. функции : враќање проток, во текот-напон, под-напон, преоптоварување, прегревање, напон, спречува да се одложи, тековната спречува штанд итн.
5. Други карактеристики : обратна ограничувања, директно се започне и отстранување на ресетирате функцијата по подигнување, заклучување на параметри, итн
6. Преоптоварување :
G тип машина : 110% номинална струја по 10 минути; 150% номинална струја во минута и 180% номинална струја во секунда.
Стр тип машина : 100% номинална струја за околу 10 минути; 150% номинална струја во секунда
7. Во текот напон : 220 V линија : dc напон > 400 V; 380 V линија : DC напон > 800 V
8. Недоволна напон : 220 V линија : dc напон
Апликацијата индустрија :
Гравирање машини, extruding машина, Кран Удар лиење машина, Метал пакување машини, воздушниот компресор, хидраулични удирање машина, шише дува машина, машина за печатење, хартија, машина, текстилни машини, пластични machinima, хемиски машини, woodworker, Индустриска Машина за Перење,
Средна и ниска брзина лифт, валавница, draught фан, постојан притисок снабдување со вода, градежен материјал, опрема за нумеричка контрола машина, прехранбената машини, drawbench, дупчење машина.
Еден фаза 220 V Класа
Моќност(k W)
0.75
1.5
2.2
3.0
3.7
5.5
7.5
11
15
18.5
Применливи Мотор(k W)
0.75
1.5
2.2
3.0
3.7
5.5
7.5
11
15
18.5
Текст Оценка
Струја(A)
7.5
11
16
22
27
36
49
73
96
111
Напон(V)
Еден Фаза 220 V
Фреквенција(HZ)
50/60 Hz
Излез Оценка
Струја(A)
5
7
11
15
18
25
33
49
65
75
Напон(V)
Три фаза 0~220 V
Фреквенција(Hz)
0~1000 Hz
Три фаза 380 V Класа
Моќност(k W)
0.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
FC300-1.5 G-T2
Тип На Двигателя:
FC300-1.5 G-T2