.

1766-L32bwaa АД 120/240V AC MicroLogix 1400 контролер нов оригинал

1766-L32bwaa АД 120/240V AC MicroLogix 1400 контролер нов оригинал

BGN 556.80

Сума
Налично за поръчка

1766-L32 BWAA САЛАДИН 120/240 V AC Micro Logix 1400 Контролер Нови Оригинални
Micro Logix 1400 Контролори
Придобивките Ethernet порт, обезбедува веб серверот и e-mail способност. Вграден-во со LCD заднинско осветлување ви овозможува да ги видите контролер и I/O статус и обезбедува едноставен интерфејс за пораки, малку/integer набљудување и манипулација. Да ги прошират вашата апликација способности преку поддршка на до седум проширување I/O модулите (1762 I/O) со 256 дигитални I/O.
Micro Logix 1400 Контролори
Micro Logix 1400 Контролори со Дигитални I/O
Micro Logix 1400 Контролори со Дигитални и Аналогни I/O
1766-L32 BWA
1766-L32 AWA
1766-L32 BXB
1766-L32 BWAA
1766-L32 AWAA
1766-L32 BXBA
Линија Напон
120/240 V AC
24 V DC
120/240 V AC
24 V DC
Меморија Големина и Тип
20 k B батеријата, поддржан од RAM меморија :
10 k B корисникот програма
10 k B податоци за корисникот
Податоци Елементи
конфигурираат, user-defined датотека структура, 10 KB max. големината на податоците
Податоци За Најавување
128 KB (без рецепт), 64 KB рецепт за складирање
Резервната Батерија
Yes
Број на Влезови
(12) Брзо 24 V DC
(8) Нормално 24 V DC
(20) 120 V AC
(12) Брзо 24 V DC
(8) Нормално 24 V DC
(12) Брзо 24 V DC
(8) Нормално 24 V DC
(4) Аналогниот Напонски Влезови
(20) 120 V AC
(4) Аналогниот Напонски Влезови
(12) Брзо 24 V DC
(8) Нормално 24 V DC
(4) Аналогниот Напонски Влезови
Број на Излези
(12) Реле
(12) Реле
(6) Реле
(3) Брзо DC
(3) Нормално DC
(12) Реле
(2) Аналогниот Напонски Излези
(12) Реле
(2) Аналогниот Напонски Излези
(6) Реле
(3) Брзо DC
(3) Нормално DC
(2) Аналогниот Напонски Излези
Сериски Порт
(1) RS-232 C/RS-485§
(1) RS-232 C♣
Сериски Протоколи
DF1 full-duplex
DF1 half-duplex господар/роб
DF1 радио модем
DH-485
Modbus RTU господар/роб
ASCII
DNP3 роб
Ethernet Порта
(1) 10/100 Ether Net/IP порт
Ethernet Протоколи
Ether Net/ИП пораки само
Modbus TCP/IP
DNP3 Преку IP
Трим Potentiometers
2 дигитални
Висока-Брзина Влезови (Пулс Фати)
До 6 канали @ 100 k Hz

До 6 канали @ 100 k Hz
До 6 канали @ 100 k Hz

До 6 канали @ 100 k Hz
Real-time Clock
Да, вградени
ПИД
Yes (ограничена со јамка и магацинот меморија)
Пулс Ширина Modulated

3 канали @ 40 k Hz

3 канали @ 40 k Hz
Пулсот Се Обучуваат Излези

3 канали @ 100 k Hz

3 канали @ 100 k Hz
Двојна Оска Серво Управувач

Преку вградени del torrente,

Преку вградени del torrente,
Вграден LCD
Yes
Подвижна Точка Математика
Yes
Онлајн Уредување
Yes
*Изолиран RS-232 C/RS-485 комбо порта.
‡ Nonisolated RS-232 C со стандардни D-sub конектор.
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
1766-L32BWAA
Тип На Двигателя:
Друго