.

Нов FRENIC-Multi 400V 3 фазно 3.7 A 1.5 KW FRN1. 5E1S-4C инвертор VFD честотен устройство ac

Нов FRENIC-Multi 400V 3 фазно 3.7 A 1.5 KW FRN1. 5E1S-4C инвертор VFD честотен устройство ac

BGN 697.60

Сума
Налично за поръчка

НОВИ FRENIC-Мулти 400 V 3 фаза 3.7 + 1.5 KW FRN1.5 E1 S-4 C Инверторот VFD фреквенција AC диск
Карактеристики
Понежниот на животната средина
1. Во согласност со Европската регулатива која се ограничи употребата на одредени опасни материи (Ro HS).
2. Долг живот дизајн
3. Бучава се намалува со вграден филтер EMC
На највисоките стандарди за контрола и перформанси во својата класа
1. Скратена поставување на времето во лизга надомест контрола
2. Компатибилен со СТР повратни информации контрола
3. Опремен со највисокото ниво на ПРОЦЕСОРОТ за својата класа
4. Tripless забавување со автоматско забавување контрола
Прошири капацитетот опсег и изобилство модел варијација
Оптимална за работењето специфични за вертикална и хоризонтална пренос
1 Хит-и-стоп контрола е реализирана во повеќе лесно
2. Вклучувањето на кочница сигналот го прави тоа дури и повеќе погодно.
3. Лимит операции можат да бидат избрани да одговараат на вашите опрема
Стандардни спецификации
Три-фаза 400 V серија
Објектот
Спецификации
Тип(FRNxxx E1 S-4 C)
0.4
0.75
1.5
2.2
3.7
5.5
7.5
11
15
Применливи моторни оценка [KW]
0.4
0.75
1.5
2.2
3.7
5.5
7.5
11
15
Излез рејтингот
Номинална капацитет[k VA]
1.1
1.9
2.8
4.1
6.8
9.9
13
18
22
Номинална напон[V]
Три-фаза 380 V да 480 V (со AVR функција)
Номинална струја[А]
1.5
2.5
3.7
5.5
9.0
13
18
24
30
Преоптоварување способност
150% на номинална струја за 1 мин, 200%-0.5 s
Номинална фреквенција[Hz]
50,60 Hz
Влезна моќност
Фаза, напон, фреквенција
Три-фаза, 380 да 480 V, 50/60 Hz
Напон/фреквенција варијации
Напон : +10 до -15% (Напон дебаланс : 2% или помалку) Фреквенција : +5 до -5%
Номинална струја[А]
Со DCR
0.85
1.6
3.0
4.4
7.3
10.6
14.4
21.1
28.8
Без DCR
1.7
3.1
5.9
8.2
13.0
17.3
23.2
33.0
43.8
Потребно напојување капацитет[k VA]
0.6
1.1
2.0
2.9
4.9
7.4
10
15
20
Сопирање
Вртежен момент [%]
100
70
40
20
Вртежен момент [%]
150
DC вбризгување на сопирање
Почнувајќи фреквенција : 0.1 до 60.0 Hz, Кочење време : 0.0 да 30.0 s, Сопирање на ниво : 0 да 100% од номинална струја
Сопирање транзисторски
Вграден-во
Применливите стандарди за безбедност
UL508 C, C22.2 No.14, EN50178 : 1997
Куќиште (IEC60529)
IP20, УЛ отворен тип
Ладење метод
Природно ладење
Вентилатор за ладење
Тежина/Маса[kg]
1.1
1.2
1.7
1.7
2.3
3.4
3.6
6.1
7.1
Еднофазен 200 V серија
Објектот
Спецификации
Тип(FRNxxx E1 S-7 C)
0.1
0.2
0.4
0.75
1.5
2.2
Применливи моторни оценка [KW]
0.1
0.2
0.4
0.75
1.5
2.2
Излез рејтингот
Номинална капацитет[k VA]
0.3
0.57
1.1
1.9
3.0
4.1
Номинална напон[V]
Три-фаза 200 V да 240 V (со AVR функција)
Номинална струја[А]
0.8
(0.7)
1.5
(1.4)
3.0
(2.5)
5.0
(2.5)
8.0
(7.0)
11
(10)
Преоптоварување способност
150% на номинална струја за 1 мин, 200%-0.5 s
Номинална фреквенција[Hz]
50,60 Hz
Влезна моќност
Фаза, напон, фреквенција
еднофазен, од 200 до 240 V, 50/60 Hz
Напон/фреквенција варијации
Напон : +10 до -10%
Фреквенција : +5 до -5%
Номинална струја[А]
Со DCR
1.1
2.0
3.5
6.4
Само 11,6
17.5
Без DCR
1.8
3.3
5.4
9.7
16.4
24.8
Потребно напојување капацитет[k VA]
0.3
0.4
0.7
1.3
2.4
3.5
Сопирање
Вртежен момент [%]
150
100
70
40
Вртежен момент [%]

150
DC вбризгување на сопирање
Почнувајќи фреквенција : 0.1 до 60.0 Hz, Кочење време : 0.0 да 30.0 s, Сопирање на ниво : 0 да 100% од номинална струја
Сопирање транзисторски
Вграден-во
Применливите стандарди за безбедност
UL508 C, C22.2 No.14, EN50178 : 1997
Куќиште (IEC60529)
IP20, УЛ отворен тип
Ладење метод
Природно ладење
Вентилатор за ладење
Тежина/Маса[kg]
0.6
0.6
0.7
0.9
1.8
2.4
Ожичување

Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по

Всичко за продукта

Номер На Модела:
FRN2. 2E1S-4C
Тип На Двигателя:
FRN2. 2E1S-4C