.

CJ1W-PTS15 АД 2 Input point Speicial I / O Units New Original

CJ1W-PTS15 АД 2 Input point Speicial I / O Units New Original

BGN 724.80

Сума
Налично за поръчка

CJ1 W-PTS15 САЛАДИН 2 Внесување точка Speicial I/O Единици на Нови Оригинални
Карактеристики
Поддржува максимална на четири влезови во една Единица : отпор термометар, thermocouple, и DC струја/напон. (На влез тип се поставува посебно за секој текст.)
Изолација помеѓу влезот канали спречува несакани тековната патеки помеѓу текст канали.
Намалени вредности се пренесува на CPU Единица во четири цифри hexadecimal со напон/тековни влезови.
Процесот вредност аларм со две аларми за секој влез
Аларм НА задоцнување на тајмерот и hysteresis за процесот вредност
Zero/Span прилагодување и способност за време на операција
На текст откривање на грешка
Максимум или минимум процес вредност може да биде одредена кога на влез грешка е откриен.
Единица со целосно универзална влезови, со голема брзина и со висока резолуција (256,000 резолуција, 60 г/ch е на располагање.)
Speicification
Единица
classi-
fica-
рање
Производот
име
На текст
поени
Сигнал
опсег
селек-
рање
Сигнал
опсег
Conver-
потпише договор со милан
брзина
(resolu-
рање)
Точноста
(во
амбиент
tempera-
на сличен легален начин на
25 °C)
Екс-
ternal
един-
nec-
рање
Нема.
на
единица
num-
bers
allo-
cated
Тековната
consump-
рање (А)
Модел
Стенд-
ards
5
V
24
V
CJ1
Посебни
I/O
Единици
Процесот
На текст
Единици
(Iso-
lated-
тип
Термо-
неколку
На текст
Единици).
2
влезови
Сет
sepa-
rately
за
секој
на текст
Термо-
неколку :
B, E, J,
K, L, N,
R, S, T,
U,
WRe5-
26, PLII
DC
напон :
± 100
m V
Conver-
потпише договор со милан
брзина :
10 ms/
2 влезови,
Resolu-
рање :
1/64,000
Стандард
на точноста :
±0.05% од
Ф. С. *1
Remov-
во можност
терминал
блок
1
0.18
0.06
*2
CJ1 W-PTS15
UC1,
CE
4
влезови
Com-
пон
влезови
Термо-
неколку :
R, S, K,
J, T, L,
Б
Conver-
потпише договор со милан
брзина :
250 г/
4 влезови
На точноста :
(±0.3% на
PV или
±1°C,
кој и да
е поголем)
±1 цифрениот
max. *3
0.25
-
CJ1 W-PTS51
Димензија
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.
*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред
*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашата
Настојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
CJ1W-PTS15
Тип На Двигателя:
Друго