.

60 точки 36 NPN входа на 24 релеен изход XD3-60R-E нов оригинален АД

60 точки 36 NPN входа на 24 релеен изход XD3-60R-E нов оригинален АД

BGN 380.80

Сума
Налично за поръчка

60points 36 NPN на текст 24 Реле излез XD3-60 R-E Нови Оригинални САЛАДИН
Ако ви треба софтвер,ве молиме контактирајте со нас или забелешка е тоа во ред.ние ќе го испратам до тебе е-пошта.И ние обезбеди Програмирање кабел слободно.ви благодариме.
Опис на производот
36 поени NPN текст, 24 поени Реле или Транзистори или Реле и Транзистори RT мешани излез
AC220 V (E) напојување
Може да надворешно поврзување 10 продолжување модули и 3 BD одбори
Поголема брзина на обработка
Со часовник и исклучување на податоци одржувани
Поддршка основна логика за контрола и податоци за пресметка
Поддршка-со голема брзина на броење, пулсот излез, надворешни прекинува, електронски камери, C јазик, I/O поени switch, слободна форма на комуникација и MODBUS комуникација.
Општи Спецификации
Објектот
Спецификација
Изолациони напон
>DC 500 V 2 MΩ
Анти-шум
Бучава Напон 1000 Vp-стр 1u S пулсот 1minute
Воздух
Не-корозивни и imflammable гас
Средина температура
0 °C
~60 °C
Средина Влажност
5%~95% (Без кондензација)
COM 1
RS-232, Поврзување на КОМПЈУТЕР, човековите машина интерфејс за програмирање или дебагирање
COM 2
RS-232/RS-485,поврзување на паметни метар и конвертори
Инсталација
М3 завртки се на располагање или да се инсталира директно на Шините
Заземјување
Третиот заземјување( Не може да се комбинираат со силен електричен систем заедничка основа )
Спецификација
Објектот
Спецификација
Програма извршување метод
Кружни скенирање на чекање
програмирање начин
Инструкции, скала дијаграм
брзина на обработка
0.05 нас
Моќ-исклучување одржување
Flash ROM и литиум батерија
Корисникот програма капацитет
128 KB
I/O точка
Вкупно поени
60 поени
Текст поени
36points (X0~X43)
Излез поени
24 поени (Y0~Y27)
Внатре калем(X)
1048 поени : X0~X2027
Внатре калем(Y)
1048 поени : Y0~Y1037
Внатре калем (M, HM)
11008 поени
Проток (S)
1153 поени
Тајмер (T)
Поени
640 поени
Спецификации
100m S тајмер : поставување на времето 0.1~3276.7 s
10m S тајмер : поставување time0.01~327.67 s
1m S тајмер : поставување на времето 0.001~32.767 s
Пресметување (C)
поени
672 поени
Спецификации
16 малку пресметување : поставување на времето K0~32,767
32bit : поставување : -2147483648~+2147483647
Складирање на податоци (D)
11048 зборови
Flash ROM складирање (FD)
8144 зборови
Висока-брзина на обработка на функција
Висока брзина на броење, пулсот излез, надворешни прекинува
заштита со лозинка
6-малку должина ASCII
авто-дијагностички функција
Power-on self-тест, мониторинг, тајмер, граматика проверете
Производ изглед и големина на табелата
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
XD3-60R-E
Тип На Двигателя:
Друго