.

1746-BTM АД модул за контрол на температурата на багажника нов оригинал

1746-BTM АД модул за контрол на температурата на багажника нов оригинал

BGN 3203.20

Сума
Налично за поръчка

1746-BTM САЛАДИН Барел Контрола на Температурата Модул Нови Оригинални
Специјалност I/O Модулите
1746 Процесот на Контрола I/O Модулите 1746 Процесот на Контрола I/O модулите не бара надворешна сила. 16-битна резолуција или 15-бита знакот плус малку. Формат на податоци е 16-битни потпишан број (природен бинарен).
Мачка. Нема.
Број на Влезови/ Излези
Аналогни Влезови
Аналогни Излези
Слотови
Backplane Моменталното Оптоварување
I/O Конекција Хардвер
1746-BTM
Барел Контрола На Температурата Модул
4 температура влезови
(за 4 ПИД топлина/кул циклуси)
Thermocouple, или ±50m V, или ±100m V
Никој
1
110 м-р на 5 V DC
85 м-р на 24 V DC
1746-RT32
Опис — барел контрола на температурата модул е интелигентна I/O модул кои можат да се сместат 4 топлина/кул ПИД циклуси за контрола на температурата апликации. Модулот има 4 аналогни влезови, секој на кој функционира како контролирани променливи (В) влез за ПИД јамка. На ПИД алгоритам се изведува на модул за секој од јамки. Манипулира променлива (M) излез на секој циклус е испратен од модул на SLC процесор податоци табела како и нумеричка вредност и како време-строен излез (TPO) сигнал. Вашиот скала логика може да се испрати или М нумеричката вредност на аналоген излезен модул, или TPO сигнал за дигитален излезен модул да се затвори циклусот. За многу брзо намалување на-оф, вашиот скала логика може да се користи на TPO сигналот се пренесува на текст слика. Модулот овозможува автоматско подесување на ПИД циклуси (оптимизиран за подесување барел контрола на температурата циклуси), само-калибрација (надворешна референца е потребно) само-дијагностицирање, и откривање на текст open-коло (вклучувајќи thermocouple пауза).
Овој модул е само компатибилни со SLC 5/02, SLC 5/03, SLC 5/04, или SLC 5/05 процесор во локалната I/O шасија.
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.
*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред
*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашата
Настојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.
Answer : ___________________________ Note : Човек-направени уништување не се опфатени
Повратни информации&Контакт со нас на :
Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .

Всичко за продукта

Номер На Модела:
1746-BTM
Тип На Двигателя:
Друго