.

1769-IF4XOF2 АД 4 диференциал или одноконцовых входа нов оригинал

1769-IF4XOF2 АД 4 диференциал или одноконцовых входа нов оригинал

BGN 492.80

Сума
Налично за поръчка

1769-IF4 XOF2 САЛАДИН 4 диференцијални или еден-заврши влезови Нови Оригинални
Аналогни I/O Модулите
Изберете аналогни, thermocouple, или RTD модули. Поединечно се конфигурираат канали На-табла скалирање Autocalibration на средства за Избор на текст филтри Над опсег и под-опсег за препознавање и укажување на Текст модули им понуди на двете single-ended или диференцијални влезови Висока точност оценка
1769 Компактен Аналогни I/O Модулите
Мачка. Нема.
Влезови/Излези
Сигнал Опсег
Резолуција
Тековната Backplane
Напојување растојание оценка
1769-IF4
4 влезови, диференцијални или single-ended
0..20 m A, 4..20 m A
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
14 делчиња (unipolar)
14 делчиња знакот плус (биполарно)
120 магистрирала на 5.1 V
60 м-р на 24 V
8 модули
1769-IF4 I
4 влезови, диференцијални или single-ended, поединечно изолирани
0..20 m A, 4..20 m A
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
16 бита (unipolar)
15 битови знакот плус (биполарно)
140 магистрирала на 5.1 V
110 м-р на 24 V
8 модули
1769-IF8
8 влезови, диференцијални или single-ended
0..20 m A, 4..20 m A
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
16 бита (unipolar)
15 битови знакот плус (биполарно)
120 магистрирала на 5.1 V
70 магистрирала на 24 V
8 модули
1769-IF16 C
16 влезови, single-ended
0..20 m A, 4..20 m A
16 бита (unipolar)
15 битови знакот плус (биполарно)
190 магистрирала на 5.1 V
70 магистрирала на 24 V
8 модули
1769-IF16 V
16 влезови, диференцијал
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
16 бита (unipolar)
15 битови знакот плус (биполарно)
190 магистрирала на 5.1 V
70 магистрирала на 24 V
8 модули
1769-IF4 XOF2
4 диференцијални или еден-заврши влезови
2 голема брзина single-ended излези
0..20 m A
0..10 V DC
Придонес : 8 бита плус знак
Излези : 8 бита плус знак
220 магистрирала на 5.1 V
120 магистрирала на 24 V
8
1769-IF4 FXOF2 F
4 high-speed диференцијални или еден-заврши влезови
2 high-speed single-ended излези
0..20 m A, 4..20 m A
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
Влезови : 14 делчиња (unipolar), 14 делчиња знакот плус (биполарно)
Излези : 13 бита (unipolar), 13 бита знакот плус (биполарно)
220 магистрирала на 5.1 V
120 магистрирала на 24 V
8 модули
1769-OF2
2 излези, single-ended
0..20 m A, 4..20 m A
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
14 делчиња (unipolar)
14 делчиња знакот плус (биполарно)
120 магистрирала на 5.1 V
120 магистрирала на 24 V
8 модули
1769-OF4
4 излези, single-ended
0..20 m A, 4..20 m A
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
15 битови знакот плус, unipolar и биполарни
120 магистрирала на 5.1 V
170 магистрирала на 24 V
8 модули
1769-OF4 CI
4 излези, диференцијал, поединечно изолирани
0..20 m A, 4..20 m A
16 бита (unipolar)
165 магистрирала на 5.1 V
110 м-р на 24 V
8 модули
1769-OF4 VI
4 излези, диференцијал, поединечно изолирани
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
15 битови знакот плус (биполарно)
165 магистрирала на 5.1 V
110 м-р на 24 V
8 модули
1769-OF8 C
8 излези, single-ended
0..20 m A, 4..20 m A
16 бита (unipolar)
145 магистрирала на 5.1 V
185 магистрирала на 24 V
8 модули
1769-OF8 V
8 излези, single-ended
±10 V, 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
16 бита знакот плус (биполарно)
135 магистрирала на 5.1 V
145 магистрирала на 24 V
8 модули
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
1769-IF4XOF2
Тип На Двигателя:
Друго