.

Свободен кораб от Германия!ACT Motor 1PC Nema23 Stepper Motor 23HS6620B Dual Shaft 185oz 56mm 2A 6-олово+1PC Driver DM542 4.2 A 50V

Свободен кораб от Германия!ACT Motor 1PC Nema23 Stepper Motor 23HS6620B Dual Shaft 185oz 56mm 2A 6-олово+1PC Driver DM542 4.2 A 50V

BGN 119.90

Сума
Налично за поръчка


Големо Изненадување! АКТ Моторни отвори Германија склад! Брод Од Германија Склад со DHL или GLS да се земјите од ЕУ! Не увоз даночни! Побрза Испорака! Помалку Штета!
Добредојдовте во мојата продавница!
Посакуваме да имате пријатен шопинг!
Оваа ставка вклучува :
1 PC Nema23 Stepper Моторни 23 HS6620 B Двојна Окното :
1.8 степен, 2 A, 1.26 N-M(185oz-in), 2 Phase, 6-Олово, 56mm моторни должина
1 PC Возачот DM542 4.2 A 50 V 128 Microsteps
Ве молиме проверете спецификација внимателно!
Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!
Било какви прашања, слободно контактирајте ме!
1 Stepper Мотор : 23 HS6620 B Двојна Окно
Внимание Pleaae : За Жици, Два начини :
За да се постигне Висок Држи вртежен момент(1.26 N-m) и Бавна Брзина :
Црна : A+ ; Зелено : A- ; Црвено : B+ ; Сино : Б-
Бела и жолта жици не треба да се поврзете
За да се постигне Ниска Одржување на Моторот(0.9 N-m) и Брзо расте :
Црна : A+ ; Жолто : A- ; Црвено : B+ ; Бела : Б-
Зелена и сина жици не треба да се поврзете
2 Моторни Возач : DM542

Всичко за продукта

документ:
ROHS, CE, ISO
Тип:
Хибриден
Фаза:
2
Задържащ Момент:
1.26 Н-м(180 грама-инча)
Ток / Фаза:
2A
Номер На Модела:
23HS6620B
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1,8 градуса
Приложение 1:
Космическите Изследвания И Военната Промишленост
приложение 2:
Приложение на CNC рутери
Приложение 3:
Приложения За Автоматизация
Със Задържането На Водача:
DM542