.

A510-4005-H3 нов 3-фазно 440V 9.2 A 3.7 KW 5hp инверторен VFD честотен устройство ac

A510-4005-H3 нов 3-фазно 440V 9.2 A 3.7 KW 5hp инверторен VFD честотен устройство ac

BGN 616.00

Сума
Налично за поръчка

A510-4005-H3 нови 3 фаза 440 V 9.2 НА 3.7 KW 5 HP Инверторот VFD фреквенција AC диск
Модел Листа
Инверторот модел
(Модел за
стандард
производи)
Напон(Vac)
Коњ Моќ
()
Се Применува Мотор
(KW)
Филтер Изградена-во
Со
без
A510-2001 Година-H
1ph 3ph,
200~240 V
+10%/-15%
50/60 Hz
1
0.75
О
A510-2002 Година-H
2
1.5
О
A510-2003-H
3
2.2
О
A510-2005-H3
3ph, 200~240 V
+10%/-15%
50/60 Hz
5
3.7
О
A510-2008-H3
7.5
5.5
О
A510-2010-H3
10
7.5
О
A510-2015 Година-H3
15
11
О
A510-2020-H3
20
15
О
A510-2025-H3
25
18.5
О
A510-2030-H3
30
22
О
A510-2040-H3
40
30
О
A510-2050 Година-H3
50
37
О
A510-2060-H3
60
45
О
A510-2075-H3
75
55
О
A510-2100-H3
100
75
О
A510-2150-H3
150
112
О
A510-4001-H3 F
3ph, 380~480 V
+10%/-15%
50/60 Hz
1
0.75
О
A510-4001-H3
1
0.75
О
A510-4002-H3 F
2
1.5
О
A510-4002-H3
2
1.5
О
A510-4008-H3
7.5
5.5
О
A510-4003-H3
3
2.2
О
A510-4005-H3
5
3.7
О
A510-4008-H3 F
7.5
5.5
О
A510-4010-H3
10
7.5
О
A510-4015-H3
15
11
О
A510-4020-H3
20
15
О
A510-4025-H3
25
18.5
О
A510-4030-H3
30
22
О
A510-4030-H3 F
30
22
О
A510-4040-H3
40
30
О
A510-4050-H3
50
37
О
A510-4060-H3
60
45
О
A510-4075-H3
75
55
О
A510-4100-H3
100
75
О
A510-4125-H3
125
94
О
A510-4150-H3
150
112
О
A510-4175-H3
175
130
О
A510-4215-H3
215
160
О
A510-4250-H3
250
185
О
A510-4300-H3
300
220
О
A510-4375-H3
375
280
О
A510-4425-H3
425
315
О
Животна средина
На животната средина директно ќе влијае на правилно функционирање и векот на инверторот. Да се осигура дека на инверторот ќе даде максимум услуга живот, ве молиме да ги почитувате следниве услови на животната средина :
Класа
IP20/NEMA 1, IP00
Оперативен
Температура
Амбиентална Температура : (-10°C - +40°C (14 -104 °F)
Без Покритие : -10°C - +50°C (14-122 °F)
Ако неколку инвертери се сместени во истиот контролен панел, да обезбеди топлина
отстранување значи да се одржува собна температура под 40°C
Складирање
Температура
-20°C - +70°C (-4 -158 °F)
Влажност :
95% не-кондензирање
Релативната влажност 5% до 95%, без влага.
(Следат IEC60068-2-78 стандард)
Надморска височина :
Инсталација Сајт :
Да се избегне изложување на дожд или на влага.
Избегне директна сончева светлина
Избегнувајте масло магла и salinity
Избегнувајте корозивна течност и гас.
Избегнувајте корозивна течност и гас.
Избегнувајте прашина, lint влакна, и мали метални поднесоци.
Да се чува далеку од радиоактивни и запаливи материјали.
Избегнувајте електромагнетни пречки (лемење машини, електрични машини).
Избегнувајте вибрации (печат, удирање машини и сл.).
Додадете вибрации-доказ подлога доколку ситуацијата не може да се избегне.
Шок
Максимално забрзување : 1.2 G (12m/s⊃2;), од 49.84 до 150 Hz
Зафатнина амплитуда : 0.3 mm (врв вредност), од 10 до 49.84 Hz
(Следат IEC60068-2-6 стандард)
Инсталација
Ожичување
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања се

Всичко за продукта

Номер На Модела:
A510-4005-H3
Тип На Двигателя:
A510-4005-H3