.

Инвертор VFD честотен устройство ac SV0055iS7-4NOFD нов 5.5 KW 3 фаза 380V

Инвертор VFD честотен устройство ac SV0055iS7-4NOFD нов 5.5 KW 3 фаза 380V

BGN 1160.00

Сума
Налично за поръчка

Инверторот VFD фреквенција AC вози SV0055i S7-4 NOFD нови 5.5 KW 3 фаза 380 V
Спецификации
Тип : SV xxx i S7 – 2x
0008
0015
0022
0037
0055
0075
0110
0150
0185
0220
Моторни применува
[]
1
2
3
5
7.5
10
15
20
25
30
[k W]
0.75
1.5
2.2
3.7
5.5
7.5
11
15
18.5
22
Номинална Излезна
Номинална капацитет
[KVA]
1.9
3.0
4.5
6.1
9.1
12.2
17.5
22.9
Ненамерно самоповредување, додека 28.2
33.5
Отценети
тековната[A]
КТ
5
8
12
16
24
32
46
60
74
88
VT
8
12
16
24
32
46
60
74
88
124
Фрекфенција
0 ~ 400 [Hz]
Излезен Напон[V]
3-фаза 200 ~ 230 V
Номинална Влезниот
Достапни Напон
[V]
3-фаза 200 ~ 230 VAC (-15%,+10%,)
Текст Фреквенција
50 ~ 60 [Hz] (±5%)
Номинална Струја [А]
КТ
8.3
12.9
18.6
24
32.9
41.4
58
69
88
96
VT
7
10.6
14.8
21.5
28
42
52
60
75
107
Тип : SV xxx i S7 – 4x
0008
0015
0022
0037
0055
0075
0110
0150
0185
0220
Моторни применува
[]
1
2
3
5
7.5
10
15
20
25
30
[k W]
0.75
1.5
2.2
3.7
5.5
7.5
11
15
18.5
22
Номинална Излезна
Номинална капацитет
[KVA]
1.9
3.0
4.5
6.1
9.1
12.2
18.3
22.9
29.7
34.3
Отценети
тековната[A]
КТ
2.5
4
6
8
12
16
24
30
39
45
VT
4
6
8
12
16
24
30
39
45
61
Фрекфенција
0 ~ 400 [Hz]
Излезен Напон[V]
3-фаза 380 ~ 480 V
Номинална Влезниот
Достапни Напон
[V]
3-фаза 380 ~ 480 VAC (-15%,+10%,)
Текст Фреквенција
50 ~ 60 [Hz] (±5%)
Rated Current [A]
КТ
4.3
7.2
10.6
15.4
21
25.8
39
44
57
57
VT
3.5
5.3
7.3
10.8
13.8
22.5
26
33
40
52
Тип : SV xxx i S7 – 4x
0300
0370
0450
0550
0750
0900
1100
1320
1600
Моторни применува
[]
40
50
60
75
100
120
150
180
225
[k W]
30
37
45
55
75
90
110
132
160
Номинална Излезна
Номинална капацитет
[KVA]
46
57
69
84
116
139
170
201
248
Отценети
тековната[A]
КТ
61
75
91
110
152
183
223
264
325
VT
75
91
110
152
183
223
264
325
370
Фрекфенција
0 ~ 400 [Hz] (Sensorless-1 : 0~300 Hz, Sensorless-2,Векторски : 0~120 Hz)
Излезен Напон[V]
3-фаза 380 ~ 480 V
Номинална Влезниот
Достапни Напон
[V]
3-фаза 380 ~ 480 VAC (-15%,+10%,)
Текст Фреквенција
50 ~ 60 [Hz] (±5%)
Rated Current [A]
КТ
57
69
83
113
154
195
239
286
362
VT
90
109
123
162
195
237
282
350
403
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, тогаш ние ќе

Всичко за продукта

Номер На Модела:
SV0055iS7-4NOFD
Тип На Двигателя:
SV0055iS7-4NOFD