.

CJ1W-AD042 PLC, I/O 4 точков входа нов оригинал

CJ1W-AD042 PLC, I/O 4 точков входа нов оригинал

BGN 1352.00

Сума
Налично за поръчка

CJ1 W-AD042 САЛАДИН I/O 4 точка внесување Нови Оригинални
Карактеристики
Аналогни Влезни Единици
Текст до осум аналогни сигнали со една Единица.
Функции вклучуваат линија исклучувањето детекција, во просек, врв вредност држи, офсет/здобијат со прилагодување, и скалирање. (Офсет/добивка на вредноста не е поддржано од страна на CJ1 W-AD042. Скалирање е поддржана само од страна на CJ1 W-AD042.)
Висока-брзина на A/D конверзија во 20 µs/точка со директна конверзија функција * (CJ1 W-AD042 само).
Аналогните Излезни Единици
Капацитет до осум аналогни сигнали со една Единица.
Функции вклучуваат излез држи, офсет/здобијат со прилагодување, и скалирање. (Офсет/добивка на вредноста не е поддржано од страна на CJ1 W-DA042 V. Скалирање е поддржана само од страна на CJ1 W-DA08 V/DA08 C/DA042 V.)
Висока-брзина на D/A конверзијата во 20 µs/точка со директна конверзија функција * (CJ1 W-DA042 V само).
Аналогни I/O Единици
Текст до четири аналогни сигнали и излез до два аналогни сигнали со една Единица.
Функции вклучуваат линија исклучувањето откривање, текст во просек, скалирање, текст врв вредност држи, излез држи, односот конверзија, и офсет/добивка на вредноста.
* Директна Конверзија Инструкции за Висока брзина тип може да се користи за креирање на конзистентен и време на одговор од текст преку обработка на податоци и излез. Со Машина за Автоматизација Контролер њу џерси-серија, на директна конверзија функција не можат да се користат. Оваа функција е поддржана само од CJ-серија CPU Единица.
Параметар спецификација
Производот
име
I/O
поени
Сигнал
опсег
Резолуција
Конверзија
период
Точноста на
амбиент
температура
на 25 °C
Тековната
consump-
рање (А)
Модел
Стандарди
5 V
24 V
Аналогни
Текст Единица
(High-speed
тип)
4
влезови
1 до 5 V (1/10,000),
Од 0 до 10 V (1/20,000),
-5 до 5 V (1/20,000),
-10 до 10 V (1/40,000),
и
4 до 20 m A (1/10,000)
20 µs/1 поен,
25 µs/2 поени,
30 µs/3 поени,
35 µs/4 поени
Директната
конверзија е
предвидено. *1
Напон :
±0.2% од Ф. С.
Актуелни :
±0.4% на Ф. С.
0.52
-
CJ1 W-AD042
UC1, CE
Аналогни
Влезни Единици
8
влезови
1 до 5 V,
Од 0 до 5 V,
Од 0 до 10 V,
-10 до 10 V,
4 до 20 m A
1/4,000
(Settable да
1/8,000)
*2
1 ms/точка
(250 µs/точка
исто така, може да се постави.)
*2
Напон :
± 0.2% од Ф. С.
Актуелни :
± 0.4% на Ф. С.
*3
0.42
-
CJ1 W-AD081-V1
UC1, N, L,
CE
Димензија
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
CJ1W-AD042
Тип На Двигателя:
Друго