.

DIYSECUR нов 7 кабелна видео домофон видео домофон звънец домашна сигурност 1 Място 1 монитор

DIYSECUR нов 7 кабелна видео домофон видео домофон звънец домашна сигурност 1 Място 1 монитор

159.97
BGN 133.00 -17 %

Сума
Налично за поръчка


НОВИ Пристигнување 4-Жица 7" Видео Врата Телефон Спогодба Систем 1 x Надворешна Единица & 1 x Затворен Следи Зошто Ви е Потребна Видео Врата Телефон Спогодба Систем
Опис
Видео врата телефонот е систем кој ви овозможува да примате "разговори" од вашиот влезната врата или некои други врата надвор од вашата зграда, која ви овозможува да се видат кој е во надворешниот станица и да разговара со нив. Тоа ќе додадете безбедност и мир на умот на вашиот дом.
Објектот гледате сега е нашиот нов пристигнување видео врата телефон систем. Тоа има убав изглед и одлични перформанси. За надворешна единица, а 700tvl камера ви овозможува да се види кој е на вратата јасно, вграден IR сензор и led светлата се подобри ноќен приказ, алуминиум легура надворешната обвивка и rainproof покрие обезбедуваат добра заштита за тоа. За внатрешна монитор, а 7inch LCD екран во боја ви дава поглед, бела акрилна panel ги прави да изгледаат повеќе домот . Покрај тоа, тоа е 4-wire систем, инсталација не е тешко, и од надворешна единица и внатрешен единица имаат plug-and-play конектор. Тоа е одличен систем за домашна спогодба и безбедност.
Таа поддржува Handsfree Dual-начин Спогодба, Затворен Мониторингот, Затворен Отклучување, Ноќ Визија и Исклучување на Режимот. Тоа содржи 1 отворено одделение и 1 внатрешна единица . Таа поддржува Max 2 отворено единици и 6 затворен единици, ако ви треба повеќе камери и монитори, ве молиме да бидат слободни да контакт. (За 2 отворено одделение комплет, треба mutil вратата контролорот; за 5 или 6 затворен единици комплет, треба mutil следи amplifer.)
Главни Функции Модерен Apperance и Најдобро Видео&Аудио Перформанси
Отворено одделение има алуминиумска легура надворешната обвивка и rainproof маска за подобра заштита, која е погодна за надворешна монтажа. Во споредба со традиционалните отворено одделение, има компактни димензии и добар изглед. Внатрешна единица има добра форма, бела боја и ПММА панел направи да изгледаат повеќе домот. Стабилна микрофон и звучник обезбеди подобро Видео&Аудио перформанси.
Handsfree Dual-начин Спогодба и Затворен Следење
Кога еден посетител ќе ѕвонам, мониторот ќе се активира и да покаже сликата надвор, тогаш ќе може да се види и слушне надвор. Притиснете одговорот копчето, тогаш може да се зборува за надвор, притиснете одговорот копчето повторно за да го исклучите. Ако не притиснете на копчето по разговорот е завршен. Ако никој не одговори на повикот, мониторот ќе се исклучи автоматски по 60-тите години. Таа поддржува мониторинг функција, притиснете го копчето за следење на копчето, можете да ги видите и слушнете надвор ситуација.
Ве молиме имајте на ум : овој комплет не е Сала-Да-Соба спогодба функција, тоа само ја поддржува отворен за внатрешна спогодба. (Ако сте треба комплет со Сала-Да-Соба спогодба функција, ве молиме проверете друг објект во нашата продавница).
Buit-во МО Светла за Ноќно гледање, овозможува види јасна слика во текот на ноќта
Поголемиот дел од видео врата телефони на пазарот имаат ноќ визија функција, но не се интелигентни. Некои користите инфраред светла, може да се гледаат само црно/бела слика во текот на ноќта (Не е јасна слика), од кои некои се користи бела светлина, led, светлата ќе се вклучи откако некој ќе го притиснете копчето за повик дури и во текот на денот(не хуманизирано).
Ова видео врата телефонот усвојува различен дизајн. Отворено одделение вградува во интелигентни IR сензорот и 4 led светла , IR сензор може да се контролира led диоди според интензитет на осветлување. Ноќе или во слабо осветлување статус, 4 led светла ќе се вклучи автоматски и ви овозможува уште може да се види боја на сликата во текот на ноќта.

Всичко за продукта

Размер:
242 x 151 x 22mm
Номер На Модела:
V70D-M3 11
търговска марка:
DIYSECUR
Начало Интерфейс Samrt:
No
Комуникационен Интерфейс:
Жичен
Контрол На Достъп:
Няма
Размер на екрана на дисплея(инч):
7
Размер На Сензора(Инч):
1/4
Автоматичен Режим:
Свободни ръце
Интерфейс за IP камери:
No
ТЕХНОЛОГИЯ:
Цифров
Вход На Зона:
Няма
Тип:
Домофонна система
Тип сензор на камерата:
CMOS
Зрителен Ъгъл (°):
90
Звънец:
ДА
Конфигурация На Комплекта:
Едно към едно видео домофон
силата на:
AC 110V-240V
Инсталация:
Стенен Монтаж
Начин На Свързване:
Жичен
Тип На Екрана На Дисплея:
Цвят
Водоустойчив:
ДА
Материал:
Пластмаса
Камера:
Цвят
силата на:
AC 110V-240V
Разделителна способност:
700 Твлайн