.

DIYSECUR видео домофон и звънчева система, интерком, 600TVL IR камера монитор 7 TFT цветен дисплей 1v2

DIYSECUR видео домофон и звънчева система, интерком, 600TVL IR камера монитор 7 TFT цветен дисплей 1v2

230.22
BGN 198.00 -14 %

Сума
Налично за поръчка


НОВИ Пристигнување 4-Жица 7" Видео Врата Телефон Спогодба Систем
1 x Надворешна Единица & 2 x Затворен Монитори
Зошто Ви Е Потребна Видео Врата Телефон Спогодба Систем
Опис
Видео врата телефонот е систем кој ви овозможува да примате "разговори" од вашиот влезната врата или некои други врата надвор од вашата зграда, која ви овозможува да се видат кој е во надворешниот станица и да разговара со нив. Тоа ќе додадете безбедност и мир на умот на вашиот дом.
Објектот гледате сега е нашиот нов пристигнување видео врата телефон систем. Тоа има убав изглед и одлични перформанси. За надворешна единица, а 600tvl камера ви овозможува да се види кој е на вратата јасно, вграден IR сензор и IR светла подобрување на ноќен приказ, алуминиум легура & ABS надворешната обвивка и rainproof покрие обезбедуваат добра заштита за тоа. За внатрешна монитор, а 7nch LCD екран во боја ви дава поглед, бела акрилна panel ги прави да изгледаат повеќе домот . Покрај тоа, тоа е 4-wire систем, инсталација не е тешко, и од надворешна единица и внатрешен единица имаат plug-and-play конектор. Тоа е одличен систем за домашна спогодба и безбедност.
Таа поддржува Handsfree Dual-начин Спогодба, Затворен Мониторингот, Затворен Отклучување, Ноќ Визија и Исклучување на Режимот. Тоа содржи 1 надворешна единица и 2. внатрешна единица . Таа поддржува Max 2 отворено единици и 6 затворен единици, ако ви треба повеќе камери и монитори, ве молиме да бидат слободни да контакт. (За 2 отворено одделение комплет, треба mutil вратата контролорот; за 5 или 6 затворен единици комплет, треба mutil следи amplifer.)
Главни Функции Модерен Apperance и Најдобро Видео&Аудио Перформанси
Отворено одделение има алуминиумска легура & ABS надворешната обвивка и rainproof маска за подобра заштита, која е погодна за надворешна монтажа. Во споредба со традиционалните отворено одделение, има компактни димензии и добар изглед. Внатрешна единица има добра форма, бела боја и ПММА панел направи да изгледаат повеќе домот. Стабилна микрофон и звучник обезбеди подобро Видео&Аудио перформанси.
Handsfree Dual-начин Спогодба и Затворен Следење
Кога еден посетител ќе ѕвонам, мониторот ќе се активира и да покаже сликата надвор, тогаш ќе може да се види и слушне надвор. Притиснете одговорот копчето, тогаш може да се зборува за надвор, притиснете одговорот копчето повторно за да го исклучите. Ако не притиснете на копчето по разговорот е завршен. Ако никој не одговори на повикот, мониторот ќе се исклучи автоматски по 60-тите години. Таа поддржува мониторинг функција, притиснете го копчето за следење на копчето, можете да ги видите и слушнете надвор ситуација.
Ве молиме имајте на ум : овој комплет не е Сала-Да-Соба спогодба функција, тоа само ја поддржува отворен за внатрешна спогодба. (Ако сте треба комплет со Сала-Да-Соба спогодба функција, ве молиме проверете друг објект во нашата продавница).
Buit-во МО Светла за Ноќно гледање, овозможува види јасна слика во текот на ноќта
Отворено камера има IR LED и IR сензор, IR сензор ќе се сврти на IR led автоматски кога светлината со ниско ниво. Тоа ви овозможува да видите јасно кој е тропа на вратата дури и во текот на ноќта. Тоа е брилијантен дизајн.
Компатибилен со Електрична брава и Затворен Отклучите, да ги задржи куќа побезбедно
Оваа врата го телефонот може да работи со 12 V електрична брава, па можете да се поврзете на електрични заклучување на овој систем. Со оваа функција, не треба да одат до вратата да се отвори вратата за вашите гости, вие само треба да притиснете на копчето за отклучување на монитор. Ова ќе донесе голема погодност за вас и вашето семејство.
(Ве молиме имајте во предвид електрични заклучување на под фотографијата не е вклучена, ако ти треба тоа, ве молиме контактирајте со нас)
Ако НЕ користат за заклучување, можете да се поврзете со отворено одделение директно, без екстра напојување.

Всичко за продукта

Размер:
242 x 151 x 22mm
Размер На Сензора(Инч):
1/3
Номер На Модела:
V70D-L 12
Начало Интерфейс Samrt:
No
Комуникационен Интерфейс:
Жичен
Контрол На Достъп:
Няма
Размер на екрана на дисплея(инч):
7
Автоматичен Режим:
Свободни ръце
Интерфейс за IP камери:
No
ТЕХНОЛОГИЯ:
Цифров
Вход На Зона:
Няма
Конфигурация На Комплекта:
Видео домофон с от една до две
Тип:
Домофонна система
Тип сензор на камерата:
CMOS
Зрителен Ъгъл (°):
90
Звънец:
ДА
силата на:
AC 110V-240V
Инсталация:
Стенен Монтаж
Начин На Свързване:
Жичен
Тип На Екрана На Дисплея:
Цвят
Водоустойчив:
ДА
търговска марка:
DIYSECUR
Материал:
Пластмаса
Разделителна способност:
600TVLine
Камера:
Цвят
силата на:
AC 110V-240V
Произход:
Шенжен
is_customized:
Yes