.

1бр нова тръба Psvane MARKII KT88-TII (KT88) HIFI тръба 8PINS електронна тръба Безплатна доставка

1бр нова тръба Psvane MARKII KT88-TII (KT88) HIFI тръба 8PINS електронна тръба Безплатна доставка

170.43
BGN 153.00 -10 %

Сума
Налично за поръчка


Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.
TII-Серија : Позиционирање во надминува целосно, не само да ги надмине сите исти видови на продукции дека секогаш е подражавање на пазарот, но исто така да се надмине себеси.
KT88-TII е зрак моќ tetreode, својата анодна ограничена моќ дисипација е 42 W. Во аудио засилувач, на енергија може да се 100 W кога се користи како push-pull класа AB1 со двојно цевки, тоа исто така може да се користи во електронски регулатор на напон коло. KT88-TII е сличен со CV5220 и 6550,тие може да се замени со друг.
Грејач
Uf ........6.3 V
Ако...............1.6 А
Максимална Оценка
Укр............800 V
Ug2.........600 V
Ug1.........-200 V
Па.........42 W
Pg2......8 W
Ua+g2......46 W
Ik............230 ма
Ух-к........200 V
Tbulb...........250 C
Rg1
со катоден пристрасност
Pa+Pg2≤35 W 0.47 MΩ
Pa+Pg2 > 35 W 0.27 MΩ
со фиксни пристрасност
Pa+Pg2≤35 W 0.22 MΩ
Pa+Pg2 > 35 W 0.10 MΩ
Директни Interelectrode Капацитет
tetrode врска triode врска
на текст.....16 9.3 PC
излез ..... 12 17 PF
мрежа за да плоча.....1.2 7.9 PC
tetrode врска
Укр............ 250 V
Ug2............250 V
Вс ............140 ма
Ig2(прибл) .....3 ма
-Ug1(прибл).....15 V
Гм ............12 ма/V
ри ............12 KΩ
Ug1-g2......... 8
ри ............670 Ω
у..............8
triode врска
Укр.g2...........250 V
A+g2...........143 ма
-Ug1(прибл).....15 V
Гм ............12 ма/V

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
kt88-t
Максимална Мощност На Канал:
10 W
търговска марка:
REISONG
Производство:
произведено в Китай
Име:
тръба псв айндховен
Тип:
Домашен Усилвател