.

1бр нов Psvane тръба 211 HIFI тръба 4PINS електронна тръба Безплатна доставка

1бр нов Psvane тръба 211 HIFI тръба 4PINS електронна тръба Безплатна доставка

136.83
BGN 123.00 -10 %

Сума
Налично за поръчка


Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.
Hi-Fi Серија : класичен стил, исклучителна занает, сеопфатен и избалансиран звук перформанси, најголем обем на продажба низ целиот свет, најдобар избор за вас .
211 е директен загреана тип thorium волфрам катоден triode, може да се користи како класа А, Б и Ц.
Грејач
Uf10 V
Ако-3.25 А
Директни Interelectrode Капацитет
на текст6 PC
излез5.5 PC
мрежа за да плоча14.5 PC
Статички параметар
Укр1250 V
—Ug70 V
Вс100 ма
Гм-3.8 ма/V
u(Ia=75m A)-12
РЛ7 KΩ
Pout10 W
Препорачаните Услови на работење ( референтна вредност)
класа(A-F) за две цевки :
типична работна состојба ограничен параметар
Укр750 1000 1250 1250 V
Па75 W
—Ug-46 61 80 V
Ug(pk)-41 56 75 V
Вс(0)-34 53 60 ма
ри-4.4 3.8 3.6 KΩ
РЛ8.8 7.6 9.2 KΩ
Pout-5.6 12 19.7 W
Push-pull. класа B(A-F)
типична работна состојба ограничен параметар
Укр 1000 1250 1250 V
Вс (m Ax.sig на цевка)-175 ма
Pa (во) (m Ax.sig на цевка)- 220 W
Pa (по цевка)- 100 W
—Ug72 95 V
Ug(pk)-380 410 V
Вс (0)20 20 ма
Вс ( m Ax.sig ) -320 320 ма
Pd(m Ax.sig)7.5 8 W
РЛ(a—a)-6.9 9 KΩ
Pout200 260 W

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
211
Максимална Мощност На Канал:
10 W
търговска марка:
REISONG
Производство:
произведено в Китай
Име:
тръба псв айндховен
Тип:
Домашен Усилвател