.

4 бр 500 W 600*1000 мм стъкло с инфрачервена нагревательная панел 2015 нова нагревательная панел въглероден crystal бял / черен / червен

4 бр 500 W 600*1000 мм стъкло с инфрачервена нагревательная панел 2015 нова нагревательная панел въглероден crystal бял / черен / червен

BGN 1311.47

Сума
Налично за поръчка


Официјална Веб-Страница :
www.ecoart-heating.com/applications-2/
1. Инфрацрвена Греење Технологија одамна е пофален за својата пријатна ефекти. Оваа технологија директно не се загреваат воздухот - за разлика од конвекција греење технологии. Наместо тоа, тој се загрева на ѕидовите, површини и објекти во нејзиниот опсег.
2. Топлината се зачувува и се ослободува полека и рамномерно во воздухот, создавање на убаво дистрибуирани топлина. Последица на оваа блескава начинот на греење е дека воздухот не се исуши, и е повеќе од пријатно да се дише кога во споредба со конвекција-стил систем за греење.
3. Дополнително, многу корисници се спореди ефектот на Инфрацрвена Топлина како што се слични да се случува надвор на сонце. Ова може да создаде чувство на здравје и благосостојба дека традиционалните конвекција технологии не се во можност да ги понуди.
1. До 70% помала цена од централно греење.
2. Естетски префинета ултра-тенок панел дизајн. Висок квалитет и ефикасност. Безбеден, чист и доста.
3. Без бучава или мирис. Без прашина, без алергија или кондензација. Нема подвижни делови е еднаква или одржување.
4. Ѕид/таванот монтирани или слободни стои.
5. Во текот на топлина заштита, ограничување на површината на температура од 85°C до 95°C.
6. Високо ефикасни јаглерод кристал греење на елемент да се направи најдобри перформанси грејач.
7. Двојна изолација дизајн драматично намалување на енергетските загуби од задната страна на панелот.
8. Овие панели се оценети за 100,000 часа на употреба (до 30 години).
9. 2 години производ гаранцијата. Се применува со CE, и ROHS сертификати.
Име на производ Стакло Греење Панел Тип ES-G 200 W ES-G 300 W ES-G 450 W ES-G 500 W Pated Моќност 200 W 300 W 450 W 500 W Големина(L*W*T mm) 500*600*22 600*700*22 600*1000*22 600*1000*22 Боја Бело / Црна / Црвена Напон 220-230 V. 50 Hz Површината Материјал Стакло Греење на Елемент Јаглерод Кристал Живот Шпанија 100000 H ( над 50 години ) за Инсталација Ѕид монтирани Апликации Спалната соба/Livingroom/Бања/Јога студио/Канцеларија. ект

Всичко за продукта

търговска марка:
ЕКО АРТ ОТОПЛЕНИЕ
Тип Нагревател:
Инфрачервен Нагревател
Воспользуйся:
Баня С Тоалетна, Спалня, Градина, Хол
силата на:
>2000 W
Инсталация:
Стенен Монтаж
документ:
CE, EMC, RoHS
Функция:
Регулируем Термостат, Защита От Прегряване, Дистанционно Управление, Водоустойчив
Зона Отопление:
≥20㎡
Номер На Модела:
ES-G500W
нагревателен елемент:
Въглеродни Влакна
Приложение:
>30㎡