.

220V 380V 4CH 30A RF Wireless Remote Control System / Radio remote Switch switch 220V 380V Обучение code водоустойчив предавател

220V 380V 4CH 30A RF Wireless Remote Control System / Radio remote Switch switch 220V 380V Обучение code водоустойчив предавател

46.34
BGN 41.00 -12 %

Сума
Налично за поръчка

Smart Home 250 V 110 V 220 V 380 V 4 CH 30 A RF Безжичен Далечински Контролен Систем / Радио Вклучите далечинското switch 220 V 380 V Учење код + водоотпорен предавателот
Резиме:
Далечинскиот управувач префрлете се усвојува 30 A реле, може да се вчита моќ апарати, примање на владата за учење на микроконтролерски декодирање, можат да научат повеќе далечински управувач, и сите копчиња на секој далечинскиот управувач може да се научи, секој еден далечински контролер може да се контролира плуралитет на прекинувачи, исто така, може да биде повеќе далечински управувач на прекинувачот, едноставна операција флексибилна поддршка на било која комбинација на далечинскиот управувач на секој клуч за работа на различни начини, за да се избегне проблемот кој е лесен, на скокач switch излез на владата, што се применува на многу полиња за различни цели, излез switch сигнал, едноставен и лесен за инсталација.
Употреба : се користи главно во светилки, електрични вратите и прозорците, укинување на опрема. Пумпа за вода, лифт за контрола, безбедност индустрија и земјоделски наводнување и други далечински безжичниот далечински управувач и други области, со лесен за инсталација, лесен за употреба, безбеден и сигурен.
Спецификација параметар :
1, работен напон : AC220 V-380 V
2, работна фреквенција : 315 MHZ/433 MHZ (изборен)
3, работна температура : -40~+85
4, тежина : 0.27 kg
5, максимално оптоварување : НЕМА (30 A/240 VAC), NC (20 A/240 VAC)
6, примање на осетливост не е помала од -105d Bm
7, големина : коло : 122x87x17 (mm) со школка : 144.8x91x40 (mm)
Излез на владата :
Според (податоци малку 1000) копче за учење, контролорот поени;
Според Б (податоци малку 0100) копче за учење, контролер блокирам;
Според C (податоци малку 0010) копче за учење, контролер за заклучување;
Според D (податоци малку 0001) копче за учење, контролер (1, 2) точка движат + (3, 4) заклучување;
Далечинска контрола На (дата малку 1000) контрола на реле 1;
Далечински управувач Б (податоци малку 0100) контрола на реле 2;
Далечински управувач Ц (податоци малку 0010) контрола на реле 3;
Далечински управувач D (податоци малку 0001) контрола на реле 4;
Методи за учење и процедури :
1, притиснете примачот за учење копче - светлина, рече за да го внесете учење државата
2, притиснете на далечинскиот управувач на било кое копче за светло трепка три, се вели во студијата е успешен.
Јасно што се зачувани информации
Долго притиснете го копчето за приемникот да научат копчето, додека за LED светло флеш по пет исклучување, рече складирани информации успешно се избришани.
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
пакет се вклучени :
1 * приемник
1 * предавател (вклучени се и батеријата)

Всичко за продукта

Канал:
4
търговска марка:
ВЪЗРАСТ АОКЕ
Пакет:
No
Номер На Модела:
220V-4Ч
Безжична Връзка:
RF
Воспользуйся:
Универсален
Честота:
315 mhz/433 Mhz