.

Cablecc SF-067 External Mini SAS 4x СФФ-8088 to mini sas High Density HD СФФ-8644 Data server Raid кабел 50см

Cablecc SF-067 External Mini SAS 4x СФФ-8088 to mini sas High Density HD СФФ-8644 Data server Raid кабел 50см

31.98
BGN 24.00 -25 %

Сума
Налично за поръчка


HD Мини-САС кабел конфигурации
Тоа е надворешен Мини Serial Attached SCSI HD x4 (SFF-8644) да Мини Serial Attached SCSI x4 (SFF-8088) кабел
На Висока Густина (HD) систем се нарекува и како HD Мини-САС (SFF-8644) во САС 2.1 стандард, ги исполнува 6 Gb/s САС спецификација.
Овие нови HD Конектори ќе се користи на САС 3.0 спецификација кога е објавен. Кабел материјал може да се промени, но конектори ќе биде и следната генерација на САС да се кандидира на 12 Gb/s .
Надворешни HD Мини-САС на Бакарни Кабли
Должина : 50cm
Напомена :
Постојат SFF-8643 порта за belowing рација картичка :
LSI 9207-8i
Adaptec Рација 71605
Adaptec Рација 72405
Adaptec Рација 8885 Q
Adaptec Рација 8885
Adaptec Рација 8805
Adaptec Рација 8885 E
Adaptec Рација 71685
Adaptec Рација 7805
Adaptec Рација 71605 E
Adaptec Рација 78165
Adaptec Рација 81605 ZQ
Постојат SFF-8644 порта за belowing рација картичка :
LSISAS9202-16e
Adaptec Рација 71685
Adaptec Рација 8885 Q
Adaptec Рација 8885
Adaptec Рација 8885 E
Adaptec Рација 78165

Всичко за продукта

Дължина на кабела:
0,1 м
Номер На Модела:
кабелен канал
Воспользуйся:
компютър
Пакет:
ДА
Тип USB:
Стандарт