.

Сиси Момиче Мома Атласное Rose Запирающееся Обличам Костюм Униформи Форсированный Фем Кроссдрессинг Cosplay Костюм

Сиси Момиче Мома Атласное Rose Запирающееся Обличам Костюм Униформи Форсированный Фем Кроссдрессинг Cosplay Костюм

BGN 238.40

Сума
Налично за поръчка

Плачко Девојка Слугинката Сатен Розова Lockable Фустан, Костим Униформа Принудени Мке Crossdressing Cosplay Костим
Имаме една фабрика во кина за да се направи професионален Cosplay облека. Постојат професионални се прилагоди, deviser и рака-на работа. Ние се обидуваме се потрудиме да ви обезбедиме пожелно костим. Ако не можете да најдете костимот сакате во мојата продавница, можеби може да ни обезбеди јасни фотографии од карактерот што сакате, ние ќе се обидеме потрудиме да ги направи за вас! Сите костими ние продаваме се нови, направени со стандардна големина или сопствени направени на вашиот сопствен мерења. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас
Ние сме посветени на меѓународниот поредок coser и извезуваат во Јапонија, Јужна Кореја цел на ткаенина е иста , како и ажурирање на топла аниме костим секој месец , фанови кои сакаат cosplay , само кликнете Додај за да ги зачувате на Листа ,така што ќе може да се добие најновите и топла продаде информации за cosplay .
Опис
Карактер : Слугинка
Cos Компонента : како слика Фустан , Headpiece , да ги Заклучуваат , Престилка
Cos Текстура : Дамка
Coser Properites : Кајгана
Костим За Продажба Тип : Customizea
Ве молиме потврдете ќе големина откако ќе купи , ќе остави порака преку , кажете ни големина што ви треба , ви благодариме .
Големина : погледнете големината на табелата и порака големина информации, како што се пол, висина,градите ,половината ,колковите во cm .
Мерење :
Ако не сакате да се измери себе ,ве молиме изберете ја вашата големина според големината на табелата :
Големина На Табелата
Ако ви треба да го изменуваат,треба да се измери вашата точно големината на телото (според следнава слика) наместо на костим големина на табелата. Нашите казанџии ќе го направи костимот се вклопуваат за вас,најважно големина информации (висина ,градите ,половината ,колковите). : )
Позитивни Повратни Информации Од Нашите Клиенти
П : Зошто не сакате да го изберете вашиот производ
A : Ние сме официјално регистрирана компанија во форма на Cosplay производство продавачите. И се постави во Токио, Јапонија
Агенции. Ние ангажирани во Јапонија и Европа и на сад за многу години Cosplay производи производство и продажбата на услугата.
Има акумулирано богато искуство, производот линија. Во споредба со "лични", "студиото", "семејни фирми"
За најголем дел, како што се продавачи. Ние како правно лице, првиот да се обезбеди квалитетот на производот стандард, вториот
Во аспект на по-продажба на услуги, ние сме совршен систем и стандард. За Јапонски управување и услуга
Систем, имаме длабоко познание и искуство. Верувам дека за поголемиот дел од домашните high-end барањата на клиентите,
Ние може да обезбеди добра услуга.
П : Зошто нашата цена е поскапо
A : Нашата компанија има звучен систем за управување и стандардизација на производството постапки. Подобар квалитет на производот
"Лични", "студиото", "семејни работилници," прилагоди "почва". Сите стандарди се во и надвор од други
Јапонски производи стандард производство. Услуга и по-продажба на услуги, ние сме опремени со соодветна за домашниот пазар
Специјалист е одговорен за Јапонски сервисот за менаџерско искуство. Верувам дека "двете екипаж и мајстори"
На друг начин, ние имаме повеќе услуга искуство.
П : Како што е наведено во производите на вашата компанија не е она што сакам облека, дали може да се прилагоди
A : Ние ги прифати повеќето прилагодување на производот , само испратите слики на костимот сте сакале, нашите искусни казанџии ќе направи голема костим за вас! Нашата цел е да се направи костим со срцето! Ние сме сигурни дека ќе бидете задоволни со вашиот phurase!
.

Всичко за продукта

Размер:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL
Източник:
Мъж или жена
Специална Употреба:
Костюми
търговска марка:
GOceBaby
Номер На Модела:
AB-08-111
Компоненти:
Рокли
Отдел Име:
Възрастен
Пол:
Унисекс
Тип Елемент:
Комплекти
Тип На Източника На:
оригинал
Материал:
Атлас
Герои:
Атлас
Тип:
Обичаите На Cosplay
Тема:
Мома
Тип На Символ:
Мома
Размер:
Any size available
Материал:
ПЕТНО
Прилика:
100% оригинал
Компонент Cos:
Снимка на рокля, прическа, замък, престилка
Източник:
Cosplay