.

WEILONG Color Mark фотоелектричния сензор за осветление DC10-30V NT-WG23

WEILONG Color Mark фотоелектричния сензор за осветление DC10-30V NT-WG23

BGN 67.20

Сума
Налично за поръчка


WEILONG Боја Марк Фотоелектрически DC10-30 V light Sensor NT-WG23
Главни Карактеристики :
1.WEILONG Серија логото откривање на фотоелектрически вклучете се емитува од изворот на светлина преку скенирање на тест хартија површина. Бидејќи површината на различни бои и светлина се пренесува назад кон различни, па како да се постигне препознавање на боја марка.
2 коаксијален оптички пат дизајн, висок одраз на коефициентот на прилагодување на хартија.
3.3 е бела, сина, зелена, црвена и други светлина опција, за да се разликуваат бои донесе погодност
4.На 4 место се мали, висока резолуција
5.Голема брзина на одговор, 5.0.1-1ms можат да се прилагодат на различни пакување машина, торба машина и печатење машина за контрола потреби.
6.одлична внатрешна коло дизајн, анти - електромагнетни, скитници светлина мешање на одлични перформанси, стабилна работа, не misoperation.Тоа е чувствителноста на вредноста knob, не треба да користат алатки за да ја прилагодите.
Технички Параметри : Проверка на режимот Ко-axial Проверка на растојание 10мм±2mm Напон снабдување DC10-30 V +/- 10% Бран Тековната потрошувачка Под 45m A извор на Светлина спектар Црвена, зелена, сина, бела Светлина, место Φ0.5-Φ1.5 Откривање Агол Вертикална со површина, со 15°толеранција Време на Одговор од 0.1-1ms Излез Режим Работат со светла или без светлина Излез индикација Црвени LED Излезниот Напон VH ≤ VC-1.5 V ИС ≤ 1.2 V Валута оптоварување 200m A Чувствителност Еден циклус прилагодливи Анти-позадина светлина сончева Светлина Заштита ниво IP67 заштита на животната Средина температура, Работа на -15℃~65℃ складирање -25℃~80℃ Школка материјал Пластични Врска жица Φ5.4 ПВЦ 4-core кабел L=2m Тежина За 300g
Многу важно !! Ве молиме внимание !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.
3.Увезената Царинските Давачки и даноци на Купувачот на Сметка.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
За плаќање : 1. Платите на Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации :
1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратните информации за нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодарам многу !
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации. , pls изберете совршен натпревар стандард што треба.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
NT-WG23
Тип:
фотоелектричния сензор
Режим на проверка:
Коаксиален
Проверка на разстояние:
10mm + / - 2мм
Захранващо напрежение:
DC10-30V
Спектър на източника на светлина:
Зелено/бяла светлина
светъл лъч:
Диаметър 0.5~1.5
Индикация изход:
червен светодиод
Чувствителност:
регулируема
Широко използван вътре:
Опаковки, печат, текстил и т.н...
Място на произход на стоките:
Китай Вэйлун