.

Антистатичен йонизонен пневматичен пистолет SL-004 с високо напрежение SL-007

Антистатичен йонизонен пневматичен пистолет SL-004 с високо напрежение SL-007

BGN 104.00

Сума
Налично за поръчка


Antistatic Јонизирачко Воздушен Пиштол SL-004 Со висок напон SL-007
SL-004 Јонизирачко воздушен пиштол е рачен уред, со кој се предвидува концентриран проток на висок притисок ionized воздух за да се елиминира прашина и неутрализира статични трошоци на објектот површини.
Ефективната растојание на оружје е до 1 метар, тоа е управувана со напојување, кој треба да се нарача одделно.
Технички параметри :
Pakage Вклучуваат
1unit ion воздушен пиштол + 1 единица 4.6 KVVoltage Генератор
Оперативен напон
4.6 KV(SL-007)
Тековната потрошувачка
4.5 М-р
Температурата на работа
0~50°C
ХВ должина на кабел
2 Метри
Воздушен притисок
5~7 Kg
Брзина на воздух
>10m/sec
Функции :
Тоа е широко се користат во електронските производот, електронски собранието линија, спреј слој уред и медицински производство

Всичко за продукта

Номер На Модела:
Бар ST503A и ГЕРНЕРАТОР ST403 (1 комплект)
Тип:
Антистатичен Йонизонен Пневматичен Пистолет
Място на произход на стоките:
Китай
Характер:
Премахване на статиката
Работно Напрежение На Рамената:
4,6 КВ.
Дължина на кабела HV:
2m
Налягане на въздуха:
за нас
Консумация На Ток:
4.5 Ма