.

Нова slr фотоапарат Sony Alpha A99 II (само тялото)

Нова slr фотоапарат Sony Alpha A99 II (само тялото)

BGN 4572.80

Сума
Налично за поръчка

Леќи на Планината Sony Алфа/ Minolta Камера Формат Full-Frame (1.0 х Исечете Фактор) Пиксели Вистинските : 43.6 Мегапикселна
Во сила : 42.4 Мегапикселна Max Резолуција 42 ПРАТЕНИК : 7952 x 5304 Сооднос 3 : 2, 16 : 9 Тип на Сензор / Големина CMOS, 35.9 x 24.0 mm Формати на датотеки Уште Слики : JPEG, RAW
Филмови : AVCHD Вер. 2.0, MP4, XAVC S
Аудио : AAC, Dolby Digital " 2ch, Линеарен PCM (Стерео) Битна Длабочина на 14-Битна Прашина Намалување Систем Да Мемориската Картичка Тип SDXC
SDHC
SD
Memory Stick Pro Duo
Memory Stick PRO ХГ-Дуо Слика за Стабилизација Сензор-Shift, 5-Начин
Испорака Олово Време :
Објектот ќе биде предаден, од врата на врата за испорака со DHL или UPS или Воздух Парцела преку Post office
Ние ги користиме на курирската служба DHL или UPS или поштата за нашите меѓународни пратката.
Ние имаме право да го изберат најниска цена за вашите градови.
Сите Батеријата може да НЕ биде предаден од страна на воздух пошта преку Хонг Конг Пост, Тоа само може да се испраќаат од страна на DHL,
UPS-от или ТНТ
За Австралија, Велика Статус и Канада ....Тоа обично трае 6-8 Работни дена
За Велика Британија, Франција, Германија, Италија,
Белгија, Ирска, Шпанија, Португалија ....Тоа обично трае 6-8 Работни дена
За Латвија, Полска, Латвија, Словачка, Словенија ....Тоа обично трае 15-20 Работни дена
За АРГЕНТИНА, БРАЗИЛ, БЕЛОРУСИЈА, КОЛУМБИЈА, ЧИЛЕ, DOMINICA, ИСЛАНД
ИЗРАЕЛ, МОНАКО, МАРОКО, КАТАР, REUSION, РУСИЈА, SLOVAKA, СЛОВЕНИЈА
ЈУЖНА АФРИКА, СВАЗИЛЕНД, ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ ....Тоа обично трае 25-30 Работни дена
Ве молиме љубезно ве молиме да обрнете внимание :
Ние не нудат бесплатен превозот во некои подружница острови на Обединетото Кралство и сад,
како што се Богородица островот велика БРИТАНИЈА, Џернси велика БРИТАНИЈА, велика БРИТАНИЈА Џерси, Девствени острови на САД и Гвам САД.
ПОТВРДЕНО АДРЕСА ПРЕД ДА ГО ИСПРАТИТЕ :
Ние ќе го испратите производот до адреса .
Ако купувачот мора да ги барање за промена на адреса за испорака.
За безбедноста причина, Купувачот мора да обезбеди на Диск дозвола, Пасош I. D .Итн
На курирска компанија ќе се врати во пакет да ни откако се обидел да го испорача производот до купувачот два пати.
Ако купувачот барање нас повторно да ја пратите пратката, купувачот треба да биде одговорен за сите врати и ја поштарина.
Погоре е политика на Курирска Компанија, се надеваат дека би можеле да добијат разбирање и внимание
ПОТВРДЕНО ОДНОС НА ДАНОК/ДДВ/IVA/ДОЛЖНОСТ ПРЕД ИСПРАЌАЊЕ НА :
Ние НЕ сме одговорни за БИЛО каква увоз даночната, царинската такса, или царинските задоцнување.
Ако пратката да се врати назад до нас
Поради купувачи одбие да ја плати над плаќање, ние НЕ би ја пратите пратката повторно
освен ако купувачот заврши оние провизии и плаќаат СИТЕ врати и повторно да ја прати цена.
Купувачот не може да ја откаже нарачката или да бара враќање поради
горенаведената причина.
Нашата цена е за oversea купувачот, ние не продаваме нашите производи во Хонг Конг.
Ве молиме не го побара од нас да испрати до Хонг Конг адреса или ги собереш во нашата канцеларија ______________________________________________________________________________________
Даночната Политика :
- Увозните Давачки, Даноци , Ддв, Iva и обичај царинење такса не се вклучени во точка цена
или на превозот обвиненија. (АРГЕНТИНА, БРАЗИЛ, ЧИЛЕ, ФРАНЦИЈА, ИТАЛИЈА, ГРЦИЈА, ШПАНИЈА , ВЕЛИКА БРИТАНИЈА..итн
Купувачи, ве Молиме да се обрне многу повеќе внимание.)
- Купувачи како увозникот се одговорни за плаќање на таквите трошоци.
Ние не сме се регистрирате во вашата земја нема право да примаат било кој данок, ддв од страна на купувачот.
- Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.

Всичко за продукта

Файлови Формати Филми:
КСАВКС
Тип Набиране:
Корпус
Размер на сензора (инча):
Полнокадровый
Номер На Модела:
A99 II
специална функция:
Wi Fi
Пакет:
ДА
Размер:
142.6 mm x 104.2 mm x 76.1 mm
Резолюция На Видео:
Full HD (1920x1080)
ISO чувствителност:
100-25600
Тегло:
849g
Файлови Формати На Неподвижни Изображения:
JPEG, RAW
Вид Карта С Памет:
SD карта
Формати На Аудио Файлове:
MPEG-4 AAC-LC 2ch
Ефективен Мегапиксель:
42МП
Вид На Визьор:
Електронен
Стабилизация На Изображението:
Електронна Стабилизация На Изображението
търговска марка:
SONY