.

Crfe-7 (3,65 kw, R134a) расширительные вентили тип F, предназначени за компресор Danfoss (Secop) GS26MFX или GS34MFX и Copland ZR18

Crfe-7 (3,65 kw, R134a) расширительные вентили тип F, предназначени за компресор Danfoss (Secop) GS26MFX или GS34MFX и Copland ZR18

41.12
BGN 39.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка

ве молиме дефинирате ладилни кога ќе се постави цел.
На термичка експанзија вентил (често скратено како TEV, TXV, или TX вентил) е компонента во ладење и климатизација системи кои го контролира количеството на ладилни проток во испарувачот а со тоа и контролата на superheating во штекер на испарувачот. Термичка експанзија вентили често се нарекуваат generically како "премерување уреди". TXVs се наменети за широк спектар на климатизација, ладење, топлински пумпи и чилер апликации.

Всичко за продукта

Тип:
Подробности За Изсушаване На Въздуха
Номер На Модела:
CRFE-7