.

Система за обратна осмоза 1812 CSM селитебная 50 GPD тонкопленочная съставна мембрана TFC-1 опаковка

Система за обратна осмоза 1812 CSM селитебная 50 GPD тонкопленочная съставна мембрана TFC-1 опаковка

41.26
BGN 35.00 -15 %

Сума
Налично за поръчка


Реверзна Осмоза Систем Филтри 1812 CSM RO Мембрана Елемент 50 GPD
RE1812-50 R CSM Мембрана Елемент е директна замена за сите stardand Househould Реверзна Осмоза една системот. Исклучителен квалитет, што резултира во ниска спроводливост излез вода. Соодветна замена за други 50 литри на ден реверзна осмоза филтри за вода.
Карактеристики : Мембрана тип : Тенките композитни Мембрана материјал : PA (Polyamide) На RE1812-50 R мембрана го доби сертификација на NSF (ANSI/NSF Стандард 58) Извонредни перформанси, висока стабилност и прифатлива цена
Технички Спецификации : CSM домаќинство RO мембрана елементи усвојување на повеќето напредни polyamide Max. работата притисок : 600 psi(4.2 MPa) Max. храна за температура на вода : 45 o C Max. довод на вода SDI : 5 Max. слободен хлор во довод на вода : помалку од 0.1 mg/l Спектар на довод на вода PH вредност постојано да се кандидира : 3-10 Спектар на довод на вода PH вредноста на хемиско чистење : 2-11
Ве молиме имајте во предвид дека сите литри се цитирани од страна на фабрика во НАС литри кои се 3.78 литарски = 1 НАС литри. Постојат голем број на фактори кои влијаат на производството на реверзна осмоза филтри за вода, за внесување на вода под притисок,TDS на Внесување на Вода, Бактериски Филм на RO Мембрани(не се менува пред-филтри често доволно)и најважните особено во зимските месеци температурата на водата. Вие не ќе се добие оптимален излез, освен ако не може да се реплицира на производители тест услови. Ова не е за оваа конкретна бренд, но повеќето типови на RO мембрана.
Испорака :
72 Часа испраќање(со Исклучок на празници) по исплата потврди од страна на
Стандардот превозот е Кина Пост Регистрирани Воздух Mail, e Packet за слободни (некои специфични за земјата треба да платат малку повеќе превозот надомест од Ali Express Стандард Превозот). Кој ќе го однесе 15 - 60 дена да стигнат до вашата локација. Понекогаш, ние ќе користиме некои специјални изразат ако тоа е побрзо.
За Парцела повеќе од 2 KGS ,ние ќе брод предмети од ТНТ ,Fed Ex ,DHL, или други посебни express.
Плаќање :
(1) да ја прифатиме преку Pay Pal ,Alipay, Сите големи кредитни картички, Банкарски Трансфер, Зачувам, Western Union итн.
(2) Плаќањето мора да се организира во рамките на 19 дена од денот на ставање на налози
(3) цената што Ја платиле за предмети со исклучок на било царина. Ние не се имате било какви давачки во дестинација земји.
Забелешки :
Ако ви треба многу количина или имате било какви посебни барање,најдобро ве молиме контактирајте со нас или e-mail на нас ,ние ќе провери конечниот износ за вас ,можеби може да заштедите на превозот цена за вас.
Повратни информации
Ние зависи од нашите клиенти задоволство да се успее и да се направи напредок.Затоа,вашите повратни информации е многу важна за нас.
Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават postive повратни информации.
Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши проблемите и да се направи improment во иднина.
Политика На Враќање :
(1) Ние не покривање на сите предмети за штета по употреба или како резултат на вода или хемиски штета.
(2) СЛОБОДЕН - Ние обезбедуваме бесплатно 7 дена гаранција за оваа точка
Step1) Контакт преку трговец со датотеки, или во Порака или e-mail
Step2) Обезбеди што повеќе детали, како е можно за проблемот што го имаат
Step3) Авторитарните за да се вратите на објектот ќе се издаде
Чекор 4) Сите се враќаат трошоците за превозот се на одговорност на купувачот
Step5) Откако ќе се потврди сметки на враќање предмети, со цел плаќање ќе бидат вратени на купувачот.

Всичко за продукта

Тип:
Част На Филтъра За Вода
Номер На Модела:
RE1812-50R
търговска марка:
ФИЛСАДЫ
Скорост на потока:
50GPD
Степента на отстраняване на сол:
Тип:
1812
костюм за:
Househould RO Система за пречистване на вода и otehrs