.

Безплатни носталгия на любителите на модели ръкоделие бод САМ 11CT 14CT DMC брои кръст комплекти за бродерия комплекти за бродерия кръст-sttich

Безплатни носталгия на любителите на модели ръкоделие бод САМ 11CT 14CT DMC брои кръст комплекти за бродерия комплекти за бродерия кръст-sttich

13.46
BGN 12.00 -11 %

Сума
Налично за поръчка


Бесплатни Носталгични Љубители Модели Везана Бод DIY 11 CT 14 CT DMC Смета Крстот Бод Поставува За Везови Колекции Крст-sttich
Answer : ___________________________ Note : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) 1. Производот е бесплатен превозот од "Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус" , Тоа не може да се патеката по парцела лево Кина. Ако ви треба целосна следење ,ве молиме изберете "Кина Пост Регистрирани Воздух Mail ",и да додадете на пари за следење. 2.Ако вашиот потврда дојде време, се уште не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се прошири и датум на испорака прв пат. 3. Ве молиме не го отворите спорови во рок од 65 дена . Ако по 65 дена се уште не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас да solove тоа .
Големина : 34 cm*46cm (14 CT )
41cm*57cm (11 CT )
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
14 CT
11 CT
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. ( малку тешко) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е полесно отколку 14 CT ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите .

Всичко за продукта

Кръст бод плат CT номер:
11-каратный печатни, 14-каратный бяло платно
Воспользуйся:
Модел
търговска марка:
Весела Неделя
Материал:
100% памук
Тип:
Плат Аида
Рамка:
No
Стил:
Класически
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Вид На Модела:
Твърд
бродерия на кръстат бод:
комплекти за бродерия на кръстат бод
Модел:
R425
14CT без печат:
2-Те Стренговые Дърворезба
Бродерия Счетным Кръст:
Комплект за бродерия на кръстат бод DMC
Бродерия На Кръстат Бод:
Начало Декор
брои кръст:
Модели На Кръстат Бод
бродерия на кръстат бод:
бродерия на кръстат бод бродерия на кръстат бод
Отпечатани 11CT:
3 Дърворезба Стренги
Опаковка:
Игли, Конци, Чертеж, Плат За Бродиране
Направи си Сам ръкоделие:
Бродерия на кръстат бод
Външната Опаковка:
PVC