.

Нов специален двупосочен Копринен сутиен стоманен пръстен безплатна гъба тънък дама Дантелен сутиен здраве бельо

Нов специален двупосочен Копринен сутиен стоманен пръстен безплатна гъба тънък дама Дантелен сутиен здраве бельо

BGN 22.24

Сума
Налично за поръчка

Опис на производот : Име : жените свила градник Материјал : 100% mulberry свила Боја : Многу бои слики.Така pls дозволете ми да знам од која боја сакате да ги купите, пред да го стави на ред. Ви благодарам многу се Мијат и се грижат : Рака мие, одделно од другите предмети; Висат сува, или кул iron на задната страна ве Молиме не го изложувајте свила под силно сонце. Факултативна големина : 34 (градите големина за 75-80 - cm), 36 (градите големина за 80-85 - cm), 38 (градите големина за 85-90 - cm), 40 (градите големина за 90-95 - cm), 42 (градите големина за 95-100 см )
Свила за здравствена заштита ефикасност : 1.За нега на кожата : Свила протеини, влакна е богата со амино, амино хидрофилна фактор, има многу силна вшмукување влажни секс, може да се регулира влага на кожата, да ги задржи на кожата се чисти. Свила влакна содржи 18 видови на амино киселини слични на човечка кожа состојки, може да се зголеми виталноста на епителни клетки, и да се спречи стврднување на артериите, негуваат кожата. 2.Ув заштита : Свила fibroin б на глицин, тирозин и триптофан е ув заштитен, можат ефикасно да се спречи ултравиолетово (ув) зрачење, значително го намалуваат ризикот од развој на рак на кожата. 3.Загадувањето на антимикробна : Свила влакна има добра hygroscopicity и стави навлажни, тоа може да се направи на кожата брзо потење, апсорпција на метаболизмот на јаглерод диоксид. Свила sericin состав има способност да го спречи грини и мувла, раса, има антисептички кожата алергија ефект 4.Браздата отпорни, анти-стареењето : Свила содржи лизин, леуцин, итн може да се забрза метаболизмот на кожата површината липидите мембрана, подобрување на еластичноста на кожата, подобрување на циркулацијата на крвта, како што се threonine, serine, спречување на сува кожа брчките, одложување стареење на кожата.

Всичко за продукта

Размер На Чашката:
B
Размер На Ленти:
34, 36, 38, 40, 42
Тип Елемент:
Сутиени
Пол:
Жени
Украса:
Дантела
Вид На Модела:
Твърд
Стил:
Ежедневен
Материал:
Коприна
Вид На Помощта:
тел свободен
Стил Сутиен:
Подбитый
Форма На Чаши:
Три Четвърти(3/4 Чаша)
Тип На Затваряне:
Теглителна кука и проушина
Тип На Каишка За Ръка:
Регулируеми каишки, колани неконвертируемые
Номер На Модела:
lswx-001
Стил:
Активен
Цвят Стил:
Естествен Цвят