.

Куб U17GT батерия куб U17GT батерия Cube tablet computer акумулаторна литиево-йонна клетка

Куб U17GT батерия куб U17GT батерия Cube tablet computer акумулаторна литиево-йонна клетка

44.80
BGN 33.00 -26 %

Сума
Налично за поръчка

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1. Пред да ја купите ве молиме да ја потврдите вашата машина дали да ја поддржи оваа battery Battery модел е sizeas додека соодветна големина може да. 2. Батерии Напон 3.7 V-4.2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас. 3. Повеќето типови на батерии не испрскаат Батеријата Model Voltage Capacityetc., НЕМА Мало Box Packed Безбедно во Меур Торба. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас. Карактеристики : 1. 100% сосема нов. 2. Висок квалитет и со висок капацитет. 3. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. 4. Пакет содржи : 1 x КОМПЈУТЕРИ литиум полимер батерија. Апликации 1. Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн. 2. Овој производ е главно се применливи за MP3 MP4 MP5 GPS Navigator PSP Bluetooth Играчки DVR Звучник Микрофон Рекордер Мобилен Телефон за Итни случаи Напојување Таблет КОМПЈУТЕР Мобилен Телефон PDA КАМЕРА Моќ Банка DVD ЕВД Паметни Часовници, Е-книги Лаптоп Хеликоптер Електронска Цигара и други електронски уреди.
Модел : U17 GT коцка
Капацитетот на батеријата : 3000 MAH
Номинална напон : 3.7 V
Полнење напон : 4.2 V
Батеријата вовед :
Еден, MP3 литиум батерија живот
Како мобилни телефони литиум батерија, MP3 вградена литиум батерија живот е длабоко полнење стави околу 300-500 пати (GB), која е за една или две години по игра времето ќе биде скратена очигледно, некои дури и не може целосно да се подигне, тогаш мора да се замени со нова батерија. И речиси сите бренд-име машина без сервисот за услуги, со цел да се намалат трошоците, инсталиран во која се користи за да се Б батерија производи (фабрика на неисправни производи, неисправни, одделение), во општа употреба од три месеци по перформансите на батеријата може да одбие, пократок животен век.
Два, MP3 литиум батерија време на репродукција
Машината капацитет и играње време и енергија од батеријата потрошувачка е поврзана со големината на поголем екран, генерален енергија на батеријата е исто така поголем. Литиум батерија 1.2 инчен под MP3 капацитет од 150300m Ah во принцип, по целосно полнење на играње време од 8 часа или така, литиум батерија 1.5-1.8 инчен екран MP3 капацитет е генерално 3001000m Ah, 2.5 инчен екран MP4 капацитетот на батеријата на околу 1800m Ah. Бидејќи никој бренд-име машина за услуги на клиентите услуги, со цел да се намалат трошоците, во инсталирани, кога постои Б батерија (фабрика на неисправни производи, неисправни, одделение), општиот капацитет на стоки е за 20% помал од A, на играње време ќе биде пократок.
Три, како да се суди мојата машина е на батеријата проблем?
Ако вашиот MP3 Bluetooth уред ги има следниве феномен, тоа ќе биде батеријата проблем, треба да бидат заменети :
1, употребата на повеќе од една година, play (мирување) време е значително скратена (околу 3 часа), што укажува на тоа дека капацитетот на батеријата е намалена, услугата живот.
2, може да не се подигне, или исклучете : батеријата внатрешни краток спој или лош квалитет на косата жуборот нагоре или поголем отпор, батерија неуспех.
3, игра ефект на варијација : батеријата внатрешни отпорот станува се големи, излезниот напон е премногу ниска.
4, не може да се игра : Батеријата прстен или заштита коло, батерија неуспех.

Всичко за продукта

Акумулаторна батерия:
ДА
Пакет:
ДА
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Номер На Модела:
полимерна батерия
Тип:
Стандартна Батерия
търговска марка:
йорваты
Характеристика:
Акумулаторна Батерия
Напрежение:
3.7V
Състояние:
100% чисто нов
Брой:
1бр
Място на произход на стоките:
Китай
Защита:
печатна платка
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин