.

KingWei 2017 Protected 2Pcs 18650 Batteries 3.7 v 1200mah акумулаторна литиево-йонна акумулаторна литиево-йонна батерия + NK-803C 18650, Зарядно устройство US / EU Plug

KingWei 2017 Protected 2Pcs 18650 Batteries 3.7 v 1200mah акумулаторна литиево-йонна акумулаторна литиево-йонна батерия + NK-803C 18650, Зарядно устройство US / EU Plug

22.93
BGN 16.00 -30 %

Сума
Налично за поръчка


2017 Жешка !
2 x Батеријата + 1 x Полначот + Бесплатен Превозот = Среќен Шопинг
Батеријата Модел : 18650
Тип : Li-Ion Батерија на Марк Капацитет : за 1200mah (со заштита borad) Напон : 3.7 v
Боја : сина
Тежина : околу 39g
Батерија Пати : До 500 пати
Големина : 65mm x 18mm (Дијаметар)
Место на Потекло : Кина (Копно)
Is_ Прилагоди : Да
>>> Безбеден и еколошки.
>>> 100% Сосема Нов и Висок квалитет.
>>> 18650 батерија li-ion литиум батерија.
>>> одговара да Светлото Headlamp Ласерски Пен Итн.
На Модел на полначот на : NK-803 C 18650 Полнач
Батерија Тип : Батерија 18650
Тежина : околу 82g
Големина на : 10.3*4.3*3.4 cm
Кабел Должина : 70cm
Приклучок : НИ ЕУ приклучок
Боја : Црна
Материјал : Пластика
Текст : AC 100-240 V 50/80 Hz
Излез : наизменична СТРУЈА 4.2 V 1А
>>> Способни за полнење на батеријата 1 истовремено
>>> Секоја од 1 батеријата трошоци независно
>>> Компатибилен со мал капацитет батерии
>>> Автоматски се прекинува полнење кога заврши
>>> Има над-полнење превенција за заштита на батерии
>>> Карактеристики температура следење за да се спречи прегревање
>>> Дизајнирани за оптимален топлина дисипација
>>> Полнење дизајн за целосно да се комбинираат батерии
Друг Производ Шоу
Овие производи имаат огромен попуст.
Слики Покажуваат
Услови и Состојба
Нема враќање, размена на само. Ако недостасува/неисправни делови, ве молиме да не известите најдоцна во рок од 7 дена по добивање на објектот и ние ќе го организира повторна испорака на објектот.Купувачот мора да ни e-mail за размена на информации пред да се врати објект, купувачот ќе сноси товар и такса за ракување и објектот исто така, мора да биде во оригинална кутија при враќање на предмети.
Повратни информации
Ако не сте задоволни со нашата служба,( ве молиме да ни остават добар 5 ѕвезда позитивни повратни информации ), кои може да ни помогне да им служи на клиентите тесто и тесто.Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации или да се отвори било спор,Негативна повратна информација не се реши нешто,ние ќе се обидеме најдобро да ги решите вашите проблеми.

Всичко за продукта

Цвят:
САЩ, ЕС
Номер На Модела:
18650
Тип Набиране:
Комплекти Батерии И Зарядни Устройства
Номер На Батерията:
2 елемента
Подмяна На Батерията:
ДА
Номинална Мощност:
1200mAh
търговска марка:
kingwei
Тип:
Литиево-Йонна
Размер:
18*65(mm)
Цвят:
Сини
Да Се Отбележи Капацитет:
около 1200mah(със защита borad)
Напрежение:
3.7V
Тегло:
about 39g
Акумулаторна Времена:
До 500 пъти
Тип На Батерията:
Акумулаторна Батерия
Тегло На Зарядното Устройство:
около 82 g
Включете Щепсела На Зарядното Устройство:
САЩ / ЕС
Вход за зарядно устройство:
AC 100V-240V 50/80 Hz
изход заряжателя:
4.2 В 1А