.

Litokala 4шт Оригинал за Samsung 18650 3000mAh батерия INR18650-30Q 20A разреждане на литиево-йонна акумулаторна батерия за електронна цигара

Litokala 4шт Оригинал за Samsung 18650 3000mAh батерия INR18650-30Q 20A разреждане на литиево-йонна акумулаторна батерия за електронна цигара

32.38
BGN 26.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


примечание : аккумулятор подарок для покупателя, если батарея коробка измельченных в пути, мы не платить за это 100% Оригинални 3.7 V 18650-30 Q INR 18650 Batería sólo сено que poner ел código de barras en el надворешноста де ла batería, не те preocupes, usted puede rasgar ел código de barras cuando reciba ла batería, де modo que usted puede вер wether batería es оригинални о не, nosotros sólo venta де ла batería оригиналот, por корист siéntase libre став comprar, gracias. Батеријата Име : 18650 цилиндар тип литиум јонска батерија тип : INR18650-30 Q Батеријата Спецификација : 18*65 (mm) Батерија материјал : литиум јон (ion - Литиум Јонска Батерија Li) батериски напон : 3.6 V внатрешниот отпор на батеријата во 26m Номиналниот капацитет : 2800-3000m Ah Батеријата на струјата : континуирано 20 A празнење, моментален тековната може да се стави во 25-30 A (Безбедност) Батерија карактеристики : високо празнење на струја, со висок капацитет. Батеријата тежина : 48g Видови на примена : електронска цигара, електрични алатки, модел авион, билансот на автомобил, замав автомобил, електричен велосипед, воена медицинска комуникација батерии. Полнење и празнење стандард : 500-1000 пати или повеќе, полнење критичниот напон 4.2 V, испуштање критичниот напон 2.5 V.
4 PCS/МНОГУ

Всичко за продукта

Тип Набиране:
Само Батерии
търговска марка:
liitokala
Номинална Мощност:
3001-3500mAh
Тип:
Литиево-Йонна
Номер На Батерията:
4шт
Номер На Модела:
INR18650 30Q
Размер:
16*65mm