.

В 1000mAh 852540 3.7 V литиево-полимерна батерия 802540 scan code instrument speaker driving Device акумулаторна литиево-йонна клетка

В 1000mAh 852540 3.7 V литиево-полимерна батерия 802540 scan code instrument speaker driving Device акумулаторна литиево-йонна клетка

19.20
BGN 14.00 -27 %

Сума
Налично за поръчка

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1. Пред да ја купите ве молиме да ја потврдите вашата машина дали да ја поддржи оваа battery Battery модел е sizeas додека соодветна големина може да. 2. Батерии Напон 3.7 V-4.2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас. 3. Повеќето типови на батерии не испрскаат Батеријата Model Voltage Capacityetc., НЕМА Мало Box Packed Безбедно во Меур Торба. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас. Карактеристики : 1. 100% сосема нов. 2. Висок квалитет и со висок капацитет. 3. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. 4. Пакет содржи : 1 x КОМПЈУТЕРИ литиум полимер батерија. Апликации 1. Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн. 2. Овој производ е главно се применливи за MP3 MP4 MP5 GPS Navigator PSP Bluetooth Играчки DVR Звучник Микрофон Рекордер Мобилен Телефон за Итни случаи Напојување Таблет КОМПЈУТЕР Мобилен Телефон PDA КАМЕРА Моќ Банка DVD ЕВД Паметни Часовници, Е-книги Лаптоп Хеликоптер Електронска Цигара и други електронски уреди.
Грбот во боја случаен испорака, ако посебни барања ве молиме забелешки и контакт со сервисот за потврда.
Имајте на складирање
` Батеријата складирање на животната средина треба да биде чиста, сува, вентилирани соба, треба да се избегне контакт со корозивни супстанции, треба да биде подалеку од оган и извори на топлина. Под нормални околности, не повеќе од 3 месеци за чување на амбиентална температура овозможува опсег од -20 до 40 СТЕ C, не повеќе од 6 месеци на температура на чување опсег за дозволиво температурата опсег од -20 до 35 СТЕ C, специјални производи, со спецификација на производот наведено во сад опсег ќе преовладува. Најдобар складирање на животната средина температура се препорачува од страна на компанијата е 20~25.
"Под нормални околности, батеријата складирање средина релативна влажност дозволиво спектар на 65 + + 20%. Компанијата препорачува најдобрите складирање средина релативна влажност од 50~70%.
Избегнувајте чување на висока температура или висока влажност, што може да резултира во истекување на батеријата, рѓа, и намален капацитет.
Долго чување, најверојатно, ќе резултира во информации за батеријата и батеријата пакет капацитет за намалување и треба 1-3 бесплатно / Максимум празнење капацитет може да се постигне по заминувањето циклус. Батеријата е ставен три месеци по потреба да ја дополните или циклус на полнење и празнење еднаш. Ако складирање период надминува 6 месеци, задолжен за испуштање активирање треба да се врши за да се намали работата на косата.
Предупредување :
Тоа е строго забрането да се потопи батеријата во seawater или вода. Кога не чуваат, треба да се чуваат на ладно и суво средина.
Не фрли батериите во оган или грејач, или се обиде да ја размонтираат, батерии може да изгори или да произведуваат штетни материи.
Не, ја батеријата во близина на извор на топлина, како оган или греалка го користите и да ја напуштат.
Не обратна поларитетот на батеријата.
Не обратно полнење на батеријата треба да се точно поврзани согласно со поларитетот, не може да се укине.
"е строго забрането под висока температура (топло сонце или топла автомобил) употреба или отсуство на батеријата, може да предизвика батеријата прегревање, оган или неуспех, краток животен век.

Всичко за продукта

Акумулаторна батерия:
ДА
Пакет:
ДА
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Номер На Модела:
полимерна батерия
Тип:
Стандартна Батерия
търговска марка:
йорваты
Характеристика:
Акумулаторна Батерия
Напрежение:
3.7V
Състояние:
100% чисто нов
Брой:
1бр
Място на произход на стоките:
Китай
Защита:
печатна платка
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин