.

Доставка в 2800mAh 3.7 V 357095 таблетен компютър 356995 литиево-полимерни батерии мобилен Батерия литиево-йонна батерия

Доставка в 2800mAh 3.7 V 357095 таблетен компютър 356995 литиево-полимерни батерии мобилен Батерия литиево-йонна батерия

40.00
BGN 29.00 -27 %

Сума
Налично за поръчка

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1. Пред да ја купите ве молиме да ја потврдите вашата машина дали да ја поддржи оваа battery Battery модел е sizeas додека соодветна големина може да. 2. Батерии Напон 3.7 V-4.2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас. 3. Повеќето типови на батерии не испрскаат Батеријата Model Voltage Capacityetc., НЕМА Мало Box Packed Безбедно во Меур Торба. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас. Карактеристики : 1. 100% сосема нов. 2. Висок квалитет и со висок капацитет. 3. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. 4. Пакет содржи : 1 x КОМПЈУТЕРИ литиум полимер батерија. Апликации 1. Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн. 2. Овој производ е главно се применливи за MP3 MP4 MP5 GPS Navigator PSP Bluetooth Играчки DVR Звучник Микрофон Рекордер Мобилен Телефон за Итни случаи Напојување Таблет КОМПЈУТЕР Мобилен Телефон PDA КАМЕРА Моќ Банка DVD ЕВД Паметни Часовници, Е-книги Лаптоп Хеликоптер Електронска Цигара и други електронски уреди.
Литиум полимер батерија 2800m Ah 3.7 V со заштитна плоча побезбедна
Тип на производ : LP356995 357095
Производ големина : долго 96x широк 70 X дебели 3.5 mm
Електричен капацитет јадро : 2800m Ah
Номиналниот напон : 3.7 V
Производ тежина : 45g
Полнење на струјата : стандард задолжен : 0.2 C; брзо полнење : 0.5 C
Стандард полнење метод : 0.2 C CC (Heng Лиу) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала од 0.05 C
Максимално полнење на струјата : 0.5 C
Постојано испуштање струја : 0.5 C
Максимална испуштање струја : 1 C
Испуштање на критичниот напон : 2.75 V
Испуштање на температура : -10 C ~+60 C
Време на полнење : 12hrs (стандард); 3hrs (брзо)
Полнење и празнење време : околу 500 пати
Само празнење : за 400u A
Батеријата со заштитна плоча, со overcharge, со текот на испуштање, над-струја, кратки-коло и други функции.
Овој производ е главно се применуваат за таблет компјутер (во СРЕДИНАТА), PDA, мобилни MP3, мобилни резервната моќност, звучник, микрофон, Навигатор (GPS), мобилен телефон, играчки и други електронски уреди.
Повеќе модели, големини и капацитети, Добредојдовте сопствени (MOQ итн. детали).
Имајте на складирање
` Батеријата складирање на животната средина треба да биде чиста, сува, вентилирани соба, треба да се избегне контакт со корозивни супстанции, треба да биде подалеку од оган и извори на топлина. Под нормални околности, не повеќе од 3 месеци за чување на амбиентална температура овозможува опсег од -20 до 40 СТЕ C, не повеќе од 6 месеци на температура на чување опсег за дозволиво температурата опсег од -20 до 35 СТЕ C, специјални производи, со спецификација на производот наведено во сад опсег ќе преовладува. Најдобар складирање на животната средина температура се препорачува од страна на компанијата е 20~25.
"Под нормални околности, батеријата складирање средина релативна влажност дозволиво спектар на 65 + + 20%. Компанијата препорачува најдобрите складирање средина релативна влажност од 50~70%.
Избегнувајте чување на висока температура или висока влажност, што може да резултира во истекување на батеријата, рѓа, и намален капацитет.
Долго чување, најверојатно, ќе резултира во информации за батеријата и батеријата пакет капацитет за намалување и треба 1-3 бесплатно / Максимум празнење капацитет може да се постигне по заминувањето циклус.

Всичко за продукта

Акумулаторна батерия:
ДА
Пакет:
ДА
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Номер На Модела:
полимерна батерия
Тип:
Стандартна Батерия
търговска марка:
йорваты
Характеристика:
Акумулаторна Батерия
Напрежение:
3.7V
Състояние:
100% чисто нов
Брой:
1бр
Място на произход на стоките:
Китай
Защита:
печатна платка
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин