.

3.7 V полимерна литиева батерия Bluetooth слушалка W202 force God NWZ-W262 кабел за зареждане жило W252 Акумулаторна литиево-йонна елемент

3.7 V полимерна литиева батерия Bluetooth слушалка W202 force God NWZ-W262 кабел за зареждане жило W252 Акумулаторна литиево-йонна елемент

28.80
BGN 21.00 -27 %

Сума
Налично за поръчка

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1. Пред да ја купите ве молиме да ја потврдите вашата машина дали да ја поддржи оваа battery Battery модел е sizeas додека соодветна големина може да. 2. Батерии Напон 3.7 V-4.2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас. 3. Повеќето типови на батерии не испрскаат Батеријата Model Voltage Capacityetc., НЕМА Мало Box Packed Безбедно во Меур Торба. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас. Карактеристики : 1. 100% сосема нов. 2. Висок квалитет и со висок капацитет. 3. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. 4. Пакет содржи : 1 x КОМПЈУТЕРИ литиум полимер батерија. Апликации 1. Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн. 2. Овој производ е главно се применливи за MP3 MP4 MP5 GPS Navigator PSP Bluetooth Играчки DVR Звучник Микрофон Рекордер Мобилен Телефон за Итни случаи Напојување Таблет КОМПЈУТЕР Мобилен Телефон PDA КАМЕРА Моќ Банка DVD ЕВД Паметни Часовници, Е-книги Лаптоп Хеликоптер Електронска Цигара и други електронски уреди.
3.7 V литиум полимер батерија 401235 За samsung Bluetooth слушалки MP4 микро уред smart погоден за носене MP3 ЈЕНИ $12.80 ТОПЛА 3.7 V литиум полимер батерија 501230 Bluetooth слушалки микро уред smart погоден за носене 051230 core ЈЕНИ $12.80 ТОПЛА 3.7 V литиум полимер батерија core 401225 Bluetooth слушалки Хривнија микро уред smart носат ЈЕНИ $13.80 ТОПЛА 3.7 V литиум полимер батерија 601535 Рекордер Камера Пенкало steelmate безжични слушалки 280 М-р ЈЕНИ $6.90 ТОПЛА 3.7 V литиум полимер батерија 301035 Мини Безжична Bluetooth слушалки батерија core 301033 опрема ЈЕНИ $5 ЖЕШКИ Пакет 3.7 V литиум полимер батерија 401030 за jabra BT2010 Bluetooth слушалки полни core BT0202 ЈЕНИ $12.80 ТОПЛА
Примена опсег : 3.7 V литиум полимер батерија, со анти overcharge заштита одбор, Bluetooth слушалките, Bluetooth звучници, мини опрема целина вградена литиум батерија соединение на , повеќе големината и капацитетот, добредојдени да се консултираат со клиентите!
Батеријата со заштитна плоча (за да се спречи преку полнење / над стави / краток спој / текот тековната заштита) Батерија тип : литиум полимер батеријата / полнење на батеријата Напон : номинален напон 3.7 v, Полн напон : 4.2 V Капацитет : 80m Ah (производ доволно реална моќ силна) Тежина : 2.5 G Батеријата големина : 4*12*25мм Батеријата Pinout : 0.1 плоштадот црвено црни, должина од околу 3-5 CM, серијата може да според да барањата на клиентите или други доведе plug линија. Со заштитна плоча параметри : полнење критичниот напон 4.25 v, испуштање критичниот напон 2.75 V, овозможувајќи максимална струја 2 A, со overcharge, со текот на испуштање, краток спој заштита одбор. За други големини на батерија, ве молиме да го контактирате овластениот сервис, батеријата големина на диверзификација, има место!
Фабриката сила се прикаже : Главни карактеристики :
1, испуштање, просечната напон на повеќе од 3.7 V, низок отпор, брзо време на полнење
2, добра безбедност, со над задолжен заштита, во текот на испуштање на заштита, во текот тековната заштита
3, заштита на IC технички параметри : overcharge заштита напон 4.20 V + 0.05 V
4, над испуштањето заштита напон 2.7 V + 0.1 V
5, во текот тековната заштита на 3 + 1.0 A (2.7 V~4.25 V)
6, испуштање температура : -20 степени C ~ +60 степени C
7, заштита на IC параметри : overcharge заштита напон 4.

Всичко за продукта

Акумулаторна батерия:
ДА
Пакет:
ДА
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Номер На Модела:
полимерна батерия
Тип:
Стандартна Батерия
търговска марка:
йорваты
Характеристика:
Акумулаторна Батерия
Напрежение:
3.7V
Състояние:
100% чисто нов
Брой:
1бр
Място на произход на стоките:
Китай
Защита:
печатна платка
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин