.

7.4 V SAST mobile DVD батерия 1200mAh mobile TV battery portable EVD portable battery three тел Rechargeable Li-ion Cell

7.4 V SAST mobile DVD батерия 1200mAh mobile TV battery portable EVD portable battery three тел Rechargeable Li-ion Cell

28.80
BGN 21.00 -27 %

Сума
Налично за поръчка

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1. Пред да ја купите ве молиме да ја потврдите вашата машина дали да ја поддржи оваа battery Battery модел е sizeas додека соодветна големина може да. 2. Батерии Напон 3.7 V-4.2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас. 3. Повеќето типови на батерии не испрскаат Батеријата Model Voltage Capacityetc., НЕМА Мало Box Packed Безбедно во Меур Торба. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас. Карактеристики : 1. 100% сосема нов. 2. Висок квалитет и со висок капацитет. 3. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. 4. Пакет содржи : 1 x КОМПЈУТЕРИ литиум полимер батерија. Апликации 1. Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн. 2. Овој производ е главно се применливи за MP3 MP4 MP5 GPS Navigator PSP Bluetooth Играчки DVR Звучник Микрофон Рекордер Мобилен Телефон за Итни случаи Напојување Таблет КОМПЈУТЕР Мобилен Телефон PDA КАМЕРА Моќ Банка DVD ЕВД Паметни Часовници, Е-книги Лаптоп Хеликоптер Електронска Цигара и други електронски уреди.
Преносни мобилни TV DVD/ЕВД/EDVD посебни батеријата висок капацитет двојно јадро литиум полимер батерија 2 3.7 V core серија
Батеријата напон : 7.4 V (три жица) капацитет 1200m Ah
Забелешка : секоја од оваа батерија е направено на клиентите цел ден. Не инвентар стоки, пред испораката се откриени, како што се клиенти во нивните процесот на инсталација неправилна работа доведе до батеријата оштетување, губење на сопствената посветеност, ве молиме да знаат.
Батеријата должина 8.5 СМ ширина 5.3 CM дебелина за 0,6 СМ (внимание на големината на батеријата, купи голем стави не одат) на Батеријата големина грешка, специфичен вид е квази. Не прифаќајте случаен коментари, или директно црна одби да се продаде. Умот ве молиме не пука
Погоден за сите брендови и бренд-името 7 инчен 9 инчен 10 инчен 12 инчен машина и сл.
Почитувани Проверка на позитивни и негативни линии пред батеријата. Црвен конец и црна линија Е уредување на приклучокот ист како и оригинална батерија! Ако не треба да се поправи во линија пред употреба! Кабел локација некои машини може да имаат различни позитивен и негативен пол линија! Тоа може да потрае погрешни позитивни и негативни коло горат машина во една секунда! Се сеќавам!!!
Потсетник
Преносни DVD/ЕВД батеријата, важечки за сите видови на бренд, бренд име машина, но треба да ја замените батеријата и да имаат одредена способност да се идентификуваат : О : првиот том на батеријата батеријата е инсталиран на вашиот компјутер. Спецификација на оваа батерија е 82*53*5мм. На shopkeeper е директно инчен мерења, една мала грешка, ве молам, прости ми!
Второ : го потврди редот на батеријата, што е, со цел на батеријата излез доведе plug линија, ова е многу важно, батеријата линија не е вклучен во тест машина, тоа ќе изгори вашиот декодирање одбор полнење заштита коло во втората. Приклучок на батеријата линија има позитивна и негативна насока, постои јаз површина за предниот дел, на другата страна на спротивната страна, потоа да се погледне во линија боја секвенца може да биде.
Нормално
Црвената линија преставува позитивниот пол на акумулаторот Б+
Бело јаже (или жолта) претставува средината electrode на батеријата BM
Црна жица претставува батеријата е негативен Б-
Трето, батерија излез терминалот мора да предизвикувајте краток спој! Да се допре (линија) заедно.

Всичко за продукта

Акумулаторна батерия:
ДА
Пакет:
ДА
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Номер На Модела:
полимерна батерия
Тип:
Стандартна Батерия
търговска марка:
йорваты
Характеристика:
Акумулаторна Батерия
Напрежение:
3.7V
Състояние:
100% чисто нов
Брой:
1бр
Място на произход на стоките:
Китай
Защита:
печатна платка
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин