.

2 бр Finder 12.6 v 2200mAh 12V литиева батерия LED light резервен източник на захранване 2.2 AH контролно-измервателни уреди, високоговорител

2 бр Finder 12.6 v 2200mAh 12V литиева батерия LED light резервен източник на захранване 2.2 AH контролно-измервателни уреди, високоговорител

67.87
BGN 44.00 -35 %

Сума
Налично за поръчка

Технички Параметри : Номинален напон : 12 V Влезен Напон : 12.6 V Излезен напон : 9 V-12.6 V Батерија капацитет : 2200m Ah (2.2 Ах) Големина : 68 * 56 * 19 MM вкупна тежина : ≤ 150g во Рамките на заштита на линијата : бесплатно, со текот на испуштање, прекуструјна, краток спој заштита Пакување : сина ПВЦ полнење на Батеријата услови : 1 : треба литиум батерија полнач; постојан струја постојан притисок; 2 : Полнење напон : 12.6 V 3 : Полнење на струјата : ≤2А 4 : Полначот наполнета кога црвено светло е полн со зелено светло Батеријата празнење услови : 1 : Влез : 5.5 * 2.1 женски plug 2 : Излез : 2 20 линии, 150mm долго 3 : Максимум моментален струја : 10 A 4 : Максимум оперативни струја : 5 A 5 : Ако излез текст има други барања може да се јавите на сопственикот, погоре е стандардно превозот параметри Превозот листа : 1 : 12 V литиум батерија група Обем на примена : Сите 12 V електрични апарати, автомобил перење опрема, јаглен, хернија светилка, алтернативни 12 V батерија, инструментација, звучници, следење на наставата, електрични класа, сите видови на 12 V светлина бар. Литиум батерија предности : 1. Мали димензии, мала тежина, голем капацитет, заштита на животната средина, без меморија ефект. 2. е префериран избор за преносни електронски опрема, но литиум батерија е повеќе деликатна, ве молиме обрнете внимание на следниве точки. Литиум батерија здрав разум : 1. Мора да го користите стандардното литиум полначот 12.6 V полнење. 2. Оневозможи висока тековната празнење. 3. Не празнење, еден батеријата напон не треба да биде помал од 2.5 V. 4. Не расклопување, краток спој на батеријата, најверојатно, ќе предизвика краток спој оган. 5. Користете температура 0-60 ℃

Всичко за продукта

Размер:
68*56*19
Тегло:
150G
Напрежение:
12.6V
Номер На Модела:
12В2. 2А
Номинална Мощност:
2200
търговска марка:
Сикелайер
Тип:
Литиево-Йонна
Приложение:
Литиева батерия 12V LED light резервен източник на захранване 2.2 AH instrume