.

В 3000mAh 3.7 V 18650 LED литиева батерия фенерче, мобилен зареждане на хранене съкровище, акумулаторна литиево-йонна клетка

В 3000mAh 3.7 V 18650 LED литиева батерия фенерче, мобилен зареждане на хранене съкровище, акумулаторна литиево-йонна клетка

20.00
BGN 15.00 -25 %

Сума
Налично за поръчка

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1. Пред да ја купите ве молиме да ја потврдите вашата машина дали да ја поддржи оваа battery Battery модел е sizeas додека соодветна големина може да. 2. Батерии Напон 3.7 V-4.2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас. 3. Повеќето типови на батерии не испрскаат Батеријата Model Voltage Capacityetc., НЕМА Мало Box Packed Безбедно во Меур Торба. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас. Карактеристики : 1. 100% сосема нов. 2. Висок квалитет и со висок капацитет. 3. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. 4. Пакет содржи : 1 x КОМПЈУТЕРИ литиум полимер батерија. Апликации 1. Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн. 2. Овој производ е главно се применливи за MP3 MP4 MP5 GPS Navigator PSP Bluetooth Играчки DVR Звучник Микрофон Рекордер Мобилен Телефон за Итни случаи Напојување Таблет КОМПЈУТЕР Мобилен Телефон PDA КАМЕРА Моќ Банка DVD ЕВД Паметни Часовници, Е-книги Лаптоп Хеликоптер Електронска Цигара и други електронски уреди.
Предупредување : Овој производ е фабрика директно од фабриката без никакви заштитни мерки на јадрото, треба да бидат обработени и се собраа пред употреба, не се професионалци не произволно обработка на собранието. Ние нема да прифати било каква одговорност за било какви последици кои произлегуваат од нив.
Предупредување : без заштита на електрични главниот одбор, константен напон на полнење не може да надмине 4.2 V/, испуштање на напон не е помала од 2.8 V/.
Во колона 18650 литиум батерија 3000m Ah 3.7 V светло лаптоп компјутер складирање
Модел капацитет големина
тежина
Максимална испуштање струја Забелешки LT18650-3000 C 3000m Ah D18.3x H65mm
48g
4А-LT18650-2500 C 2500m Ah D18.3x H65mm
43g
3А LT18650 P-2500 C 2500m Ah D18.3x H65mm
45g
6 A Електрично возило LT18650-1800 C 1800m Ah D18.3x H65mm
38g
2А LT18650-3000 W 3000m Ah D18.3x H65mm
50g
4А-Штекер
Други технички параметри во оваа спецификација ќе преовладува.
Грбот во боја и користење на логото случаен превозот!
Имајте на складирање
` Батеријата складирање на животната средина треба да биде чиста, сува, вентилирани соба, треба да се избегне контакт со корозивни супстанции, треба да биде подалеку од оган и извори на топлина. Под нормални околности, не повеќе од 3 месеци за чување на амбиентална температура овозможува опсег од -20 до 40 СТЕ C, не повеќе од 6 месеци на температура на чување опсег за дозволиво температурата опсег од -20 до 35 СТЕ C, специјални производи, со спецификација на производот наведено во сад опсег ќе преовладува. Најдобар складирање на животната средина температура се препорачува од страна на компанијата е 20~25.
"Под нормални околности, батеријата складирање средина релативна влажност дозволиво спектар на 65 + + 20%. Компанијата препорачува најдобрите складирање средина релативна влажност од 50~70%.
Избегнувајте чување на висока температура или висока влажност, што може да резултира во истекување на батеријата, рѓа, и намален капацитет.
Долго чување, најверојатно, ќе резултира во информации за батеријата и батеријата пакет капацитет за намалување и треба 1-3 бесплатно / Максимум празнење капацитет може да се постигне по заминувањето циклус. Батеријата е ставен три месеци по потреба да ја дополните или циклус на полнење и празнење еднаш.

Всичко за продукта

Акумулаторна батерия:
ДА
Пакет:
ДА
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Номер На Модела:
полимерна батерия
Тип:
Стандартна Батерия
търговска марка:
йорваты
Характеристика:
Акумулаторна Батерия
Напрежение:
3.7V
Състояние:
100% чисто нов
Брой:
1бр
Място на произход на стоките:
Китай
Защита:
печатна платка
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин