.

600L CCD HD 180 градуса fish eye обектив кола камера за задно / предно вид широкоъгълен обръщане на резервната камера за нощно виждане паркинг асистент

600L CCD HD 180 градуса fish eye обектив кола камера за задно / предно вид широкоъгълен обръщане на резервната камера за нощно виждане паркинг асистент

60.80
BGN 40.00 -34 %

Сума
Налично за поръчка


Нов Производ
ТОП продажба на производот
CCD 180 степен камера широк агол Задни Предната страна поглед наназад копија камера 360 rotato ноќ визија водоотпорен
Имаме две стил за оваа камера (ве молиме slect тоа accoding на вашиот омилен
Детали за производот
Кабелот како што е подолу (6m AV кабел како стандардно)
моќта линија
Заеднички проблеми и решенија( Љубезно одговори на вашите прашања : )
Заеднички проблеми и решенија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1.Зошто сликата се случи jitter, поздравниот екран, мешање , нестабилен, Црна и бела нема боја кога ќе се резервираат?
1) сликата станува црна и бела боја само затоа што сте купиле погрешна ТВ систем. Оваа камера изграден во NTSC систем, како default, ако вашиот монитор е PAL систем, тоа ќе се покажа jitter , Црна и бела нема боја.
Решение :
а. Ве молиме да го поставите GPS ТВ систем што автоматски прво, кога го користите, а потоа се види дали тоа се уште може да се постави на системот. Бидејќи постојат многу следи со 2 систем во пазарот, не може да се постави. Но, некои стари тип-GPS не може да се постави. Па ве молиме да се избере вистинскиот систем за да одговара на камерата.
б. Ве молиме мора да се провери вистинскиот кабел за инсталација.
в. Ако погоре решенија сè уште не може да се справи, ве молиме прашајте го вашиот локален професионална автомобил персонал за помош.
2) Т тој сликата се случи jitter, поздравниот екран , нестабилен само затоа што
напон е пониска отколку што укажуваат на тоа.
Решение :
Друго место и користење на-ситуацијата ќе се случи некои од автомобил излезниот напон е различен. Автомобилот наназад не е напојува со СТРУЈА,
тоа ќе додадете Пулсот сигнал да го вознемирува , па тоа ќе нестабилен .Така ние предлагаме треба проверка на напон дали како 12 V,или ве молиме додадете одлагање да ја користите.
2.Може да се користи на динамична песна задна камера за да го замените оригиналниот камерата?
Да, тоа може да, тоа за поддршка РКА приклучокот. Но, ние ви препорачуваме да не користите оригинални кабел, бидејќи линија може да биде различно и стареењето.
3.Дали оваа задна камера сепак треба да додадете нешто да се направи динамична песна ?
Не, тоа не. Оваа камера изграден во динамичната песна функција, тие се исти инсталација. Ако вашиот монитор поддршка за Видео влез, тоа може да го користите .
4.Дали dy namic патеката оди со s teering тркала или автомобил за возење ?
Тоа оди со автомобил за возење не воланот. Оваа задна камера прилагодување на агол на патеката автоматски според автомобил тело се движи позиција ,брзина и агол . Тоа генерира слики преку вградените сензори, песна е повеќе интуитивен и точни, обратен е повеќе безбеден .
5.Она што е работен принципот на оваа dy namic песна задна камера?
Тоа изградена во g yroscope сензор , а utomatically уреди со покажувач на правецот на автомобилот тело , а потоа се генерираат динамички траекторијата на сликата .
6.Може ли да користам оваа универзална камера за да го инсталирате на рамката на стариот сплит-тип посветен на камерата ?
Да, треба ак o s en двете завртки на оригиналниот камера, извади мал метален држач, а потоа го замени новата универзална камера .
7.Ова може камерата се инсталира на р earview огледало автомобил рекордер ?
Да, тоа може. Додека вашиот р earview огледало автомобил рекордер поддршка РКА приклучок за внесување сите можат да го користат.
8.Ова може задна камера употреба во багажникот?
Ако вашиот багажникот е 12 V,тоа може да го користите, затоа што во спротивно не.
9.Како да го инсталирате?
а. За универзална камера, го инсталира преку 2 завртки и б ackrest .тоа може да се поправи во близина на локацијата на l icense стр доцна l ight .

Всичко за продукта

Напрежение:
12V
търговска марка:
HUIMU
Тип На Сигнала На Алармата:
На Резервната Камера За Кола, Аксесоари
Кабел или безжична връзка:
Тел
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Материал На Черупката:
Пластмаса
Дължина видеокабеля:
6M
Лещи Материал:
Стъкло
тип на камерата:
Задна / предна камера
Телевизионна система (NTSC / PAL):
(Китай
широк ъгъл на видимост:
ДА
Нощно виждане:
ДА
всички сезони:
ДА
Размер:
база на изображението на продукта
модел на превозното средство:
за универсални
какво трябва да се направи:
не забравяйте да прочетете подробно описание на проблеми и решения
важно 2:
камерата не може да поддържа video recorder 5V