.

CCD 180 градуса автомобилна камера за обратно виждане и на резервната камера за обратно виждане, Предна камера странично мнение паркинг асистент waterproor HD night vision

CCD 180 градуса автомобилна камера за обратно виждане и на резервната камера за обратно виждане, Предна камера странично мнение паркинг асистент waterproor HD night vision

60.80
BGN 40.00 -34 %

Сума
Налично за поръчка


Нов производ(startlights камера,кликнете на следете слика да се купат)
нови две камера кутија
Важно : нашата камера е cann не работат со tachograph.
Можете да одберете камера со или без водич линија предо /странично и боја линија вклучите,ве молиме направете го тоа како ја следат pictrue
Камерата се вклопуваат монитор ( слика како референца ) : Камера не се вклопуваат DVR ( слика како референца )
ве молиме одберете Video кабел одговара на вашиот монитор
безжична опис : (ве молиме да ги научат безжично поврзување,ако сакате да купите безжична камера,ве молиме контактирајте со нас)
за GPS приемник е USB
Ако вашиот DVD или монитор се јават предизвика линија,ве молиме да платат за екстра 1 за безжичен ресивер со сина линија(сината линија ќе биде поврзан на вашиот DVD или монитор е обратна предизвика линија),видете ја следат сликата ако не си ги плаќате за тоа,ние ќе ги испрати според својата цел,
љубезно белешки : Бидејќи чип постојано се надоградуваат во фабрика, водич референца линија покажува можат да бидат различни.
CCd слика ефект
за sony ccd Ефект на вистински снимање(слика скоро без бучава)
пакет : (на овој линк се жица врски)
1x Водоотпорен Камера
1x 6 Метри AV Кабел
1x Моќ Кабел
1 x Упатство
Пакување покажува :
Како да Инсталирате 1 Take од вашите акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
2 Fix камерата до каде акции табличка светлина беше.
3 Connect вграден во табличка светло на камерата за тоа каде
акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќ .
4 Connect моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица за да
позитивни и црна жица до негативни.
5 Connect видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
6 Connect продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
7 You ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена . Инсталиран =========================================================================================== Плаќање и shippment
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.ние ќе ги пренесе од страна на детали адреса. Бидете сигурни дека вашите детали адреса и име и презиме во Ali Express е апсолутно точно, Ние ќе брод на светот.
Ние брод во рок од 24 час. после уплата
Цел ќе биде испорачуван Хонгконг Пост Воздух или Кина Пост Воздух. ако ви треба други
превозот начин,ве молиме слободно контактирајте со нас,ви благодариме! !!! Земји Превозот Време Брза испорака Експрес Сервис ( EMS,DHL,USPS ) е достапна, таа
се зема 3 до 7 работни дена да пристигнат.Pls контактирајте со нас за екстра
експрес превозот цена, ако е потребно.За секој предмет се испраќаат од Експрес, Контактирајте со нас имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас преку
се користи"контакт член". Ние ќе ви одговориме во рок од 1 работен ден или помалку.
Ве молиме наведете вашиот реден број или цел број во сите комуникации.
It 's нашата чест да обезбеди услуга за вас, ви благодариме! Политика на враќање 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од .

Всичко за продукта

Напрежение:
12V
търговска марка:
ДЕЗОНТЕЛЬ
Тип На Сигнала На Алармата:
Аксесоари За Предните
Кабел или безжична връзка:
Тел
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Материал На Черупката:
Пластмаса
Дължина видеокабеля:
6M
Лещи Материал:
Стъкло
Телевизионна система:
PAL/NTSC(NTSC се използва по подразбиране)
Водоустойчив:
ДА
Нощно виждане:
ДА
Напрежение:
DC 12V
Отпред / отзад:
Възможности
важен:
нашата камера не може да работи с тахографом