.

Универсален автомобил стил рамка адаптер модул комплект само скоба за употреба за BMW BENZ, TOYOTA, MAZDA, RENAULT, Audi Hella Q5 проектор лен

Универсален автомобил стил рамка адаптер модул комплект само скоба за употреба за BMW BENZ, TOYOTA, MAZDA, RENAULT, Audi Hella Q5 проектор лен

12.80
BGN 12.00 -6 %

Сума
Налично за поръчка


Универзална за сите Автомобил Стил рамка адаптер модул поставите DIY Заградата Држачот за BMW БЕНЦ TOYOTA, MAZDA "РЕНО" BUICK Заградата сет
Пакет содржина :
1. 1 пар универзален адаптер рамка за Hella проектор леќа / П5 леќа.
или
2. 1 сет на завртка сетови.
ова е Универзален адаптер рамка заградата сет за монтажа П5 и Hella G3 G5 проектор леќа.
материјал : Висока јачина на пластика
одговара за секоја автомобили, тоа е convience кога ги менувате headlamp леќа.
тоа е време да се каже good bye на метал заградата држачот.
Како да го користат???
1. се зацврсти на леќа и заградата држачот.
2. стави објективот и носителот на вашиот headlamp, Усогласување на рамката со оригиналниот stent дупка.
3. Отворањето на дупки од страна на електричното вежба.
4. Се зацврсти на протезата
5. заврши инсталацијата.
ако можете, исто така, треба да се купување проектор леќа, ве молиме кликнете на следниов линк и да купувате од нашата продавница.

Всичко за продукта

Името На Модела:
Универсална рамка
Тип Елемент:
титуляр лампи
търговска марка:
ТАОЧИ