.

Cawanerl 1 двойка H3 80W LED лампа с нажежаема жичка 1800LM 16 SMD 6000K бяла кола, фарове за мъгла фарове дневен ходова светлини DRL

Cawanerl 1 двойка H3 80W LED лампа с нажежаема жичка 1800LM 16 SMD 6000K бяла кола, фарове за мъгла фарове дневен ходова светлини DRL

33.58
BGN 24.00 -29 %

Сума
Налично за поръчка


Карактеристики : Моќност : 80 W Приклучок Тип : H3 Боја : 6000 K-Бела боја(Како на сликата покажаа) Lumens : 1800 LM/Пар 900 LM/Парче Напон : DC 12-16 V LED Чип Моќ : 5 W/1 Piece Led мушка LED Чип Количина : 16 Парчиња(околу 12 & 4 напред) Услуга живот : Над 5000 Часа Користење /Апликација : Автомобил Магла Светлина,Дење Работи Светлина,Светлата Ниска Зрак(LED сијалица не може да се користи како светлата висока зрачна) Опис : Нова генерација на Висока Моќност Led диоди, со Водечка Индустрија на Перформанси и Reliabiliby Светлост Ефикасност (lm/w), подобрена Ефикасност и Трошоците (lm/$) пониски Животната средина-пријателски : заштеда на енергија, без UV и IR зрачење, шок-доказ и анти-корозија. Направени од високо квалитетни алуминиумски легури домување може да + практично нераскинливо Леќа. Алуминиум легура школка делува како сончева топлина мијалник, се обезбеди безбедна температура опсег. Лесна инсталација, само plug & play Забелешка : 1.Ве молиме проверете го Контактот на стариот светилка пред купување ! Пакетот Вклучува : 2 Парчиња 80 W H3 LED Светилка

Всичко за продукта

Отделят Цвят:
Бял
Тип Гнездо:
H3
Тип Елемент:
Източник На Светлина
търговска марка:
cawanerl
Източник На Светлина:
ДРИБЛИРА
Цветна Температура:
6000К
Марка На Автомобила:
За Honda, Ford, Chevrolet, Citroen И Kia Toyota, Mazda, Peugeot, Fiat, Subaru
Мощност:
80W
Тип На Лъча Led:
Наводнения
Напрежение:
12V
Вид Монтаж На Чип:
SMD
Модел автомобил:
Само За Кола
Производител На Led Чипове:
Каванель
Цвят:
Бял
Просвет:
1800LM/чифт 900LM/брой