.

HochiTech WHITE 6000K CCFL светлините на Halo Angel Demon Eyes Kit angel light eyes за Opel GT Roadster 2007 2008 2009 2010

HochiTech WHITE 6000K CCFL светлините на Halo Angel Demon Eyes Kit angel light eyes за Opel GT Roadster 2007 2008 2009 2010

40.64
BGN 37.00 -9 %

Сума
Налично за поръчка


Пр oduct Б ox
Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница
Ние гарантираме за да обезбеди најдобра услуга и на најдобар квалитет на производот.
Среќен ден.
Не двоумете се да контактирате со нас ако има нешто што можам да ви помогнат.
913
Hochi Tech се најдобри Демонот Око Колекции произведени за секое возило досега. Овој комплет користи Ладна Катоден технологија, која, за разлика од другите ДОВЕДЕ и Оптичките Колекции, може да се види сликовито.дури и во Директна сончева Светлина.Овие прстени се проценува на 50.000 часа на непрекината употреба, што е повеќе од два пати на животниот век на конкуренцијата.Овие Демонот Очи употреба CCFL (ладно катоден флуоресцентно осветлување) основни технологија. CCFL произведува многу светлина од гас обвинет цевки. Изгледот е многу "висока технологија" и се совпаѓа КРИЕШЕ опремени светла премногу добро. Дополнително, оваа технологија овозможува за многу светла излез од хало прстени, па тие се видливи денот или ноќта.
Комплет Вклучува :
• 4pcs или 2 парчиња Hochi Tech CCFL Прстени (на фарови)
• 2 парчиња Баласт за CCFL Ангел Eeyes!
• 1pc Hochi Tech Детални DIY англиски Инсталирате Инструкции
НЕ Светла(s) и/или Foglight(s) вклучени!
Ве молиме бидете сигурни дека вашата светлата е иста како на слика
Како да се инсталира :
Инсталацијата не бара од вас да го отворите светлата, со користење на топлина од било вашата рерна или топлина пиштол. Тоа звучи лошо, но навистина не е премногу тешко. Едноставно отстранете ги сите навртки, топлина печат, и се повлече, освен. Имаме инсталација, видео записи и други корисни упатствата достапни на diodedynamics.com/install. На жици е plug-and-play инсталација, користење на нашите Диоди Динамика Ангел Око Темперамент и брз прекинува. Вие не ќе мора да се направи било лемење на жица соголување, crimping или ништо. Прстените само треба 12 V моќност и земјата - ние препорачуваме користење на вашите паркинг светла, со цел да ги вклучи како тие дојдоа на тој начин од фабриката, "ОЕМ стил."
Ние може да го направи секое возило за вас, со нашите големи залихи на прстен големини. Контактирајте со нас за информации.
ОРЕОЛ Прстени најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Што се прстени направени од?
A : Hochi Tech CCFL - Светлата Ореол Колекции користете Ладна Катоден Флуоресцентно Осветлување XE технологија, која обезбедува непречено и дури и ореол осветлување. CCFL halos се очекува живот до 50.000 часа на непрекината употреба и да дојде со Доживотна Гаранција. CCFL Halos бараат надворешно Напојување. Hochi Tech "XE" Моќ Инвертери се вклучени во секој Hochi Tech CCFL Ореол Комплет Систем.
П : Колку долго ќе овие навистина да трае?
A : Hochi Tech Halos се со највисок квалитет halos на пазарот! Што е два пати поголем од просечниот живот на БИЛО кое друго полнење.
A : CCFL имаат живот до 50.000 часа на непрекината употреба.
П : какво изгледа сум јас одиш за?
О : за Секој од нашите ореол стилови понуди поинаков изглед. CCFL halos имаат мека амбиентниот сјај и мазна излез. Се појави голема во текот на ноќта, сепак во дневното тие не се толку изразени. SMD halos понуда интензивна изглед и светла излез. Може да се јасно да се види во текот на денот и во текот на ноќта. Овие се нашите најпопуларните до денес. Плазма halos да се комбинираат и двете технологии на CCFL и SMD нуди високо интензивна светлина излез со мазна сјај. Овие се далеку нашите најсветлиот halos.
П : Што се бои, се сметаат за правни?
О : Бел и Килибар се легални бои на Национално ниво. Црвената и Сината се смета за итни случаи возило светла и не се законски. Возење Закони може да варира од држава до држава, ве молиме потврдете со твоите државните закони, пред да се направи вашиот ореол избор на боја.

Всичко за продукта

Цвят:
Бял
търговска марка:
HochiTech
Тип Елемент:
Ангелски Очи
Името На Модела:
за Opel GT Roadster 2007 2008 2009 2010
Цвят:
Бял
Името На Модела:
за Opel GT Roadster 2007
Модел автомобил:
за opel
За Модел На Превозното Средство:
за Opel GT Roadster
Люмены:
1800LM
Сертифициране На Входящи Тестове:
CCC, CE
Година:
2007 2008 2009 2010
Тегло На Продукта:
About 0.5KG
Напрежение:
12-13.8V