.

XIANGSHANG All-in-One Car Headlights LED HB3 9005 Auto Bulb Front Bulb 66W 6000lm Automobiles Headlamp 6000K White

XIANGSHANG All-in-One Car Headlights LED HB3 9005 Auto Bulb Front Bulb 66W 6000lm Automobiles Headlamp 6000K White

54.38
BGN 48.00 -12 %

Сума
Налично за поръчка

XIANGSHANG Сите-во-Еден Автомобил LED Фарови HB3 9005 Сијалица Авто Пред Сијалица 66 W 6000lm Автомобили Главата светилка 6000 K Белата Предности на XIANGSHANG LED Светло : 2 buc Висока Моќност 6000 K Висок квалитет КОЧАН 33 W 3000 LM на крушка, нудат супер светлина и страдање Повисока temperater, да се обезбеди оптимален зрак шема без било темни дамки или нејасна светлина. Изградена во дисипација на топлина со Голема брзина го исклучите фан,висока ефикасност за ладење за да се гарантира светилки трае подолго време и да игра совршен топлина заштита и ладење перформанси. Waterprood IP68. Rainproof возачот, домување, и фан сите работи добро, дури и во суровата средина. Сите во една сијалица со оригиналните приклучок. Лесно да се инсталира, само игра и да ја приклучокот. Над 30.000 часа на брилијантен постојана светлина. Целосно 1 година гаранција! Карактеристики : Модел : HB3 9005 зрак Тип : LED Автомобил Светла Конверзија Комплет LED Чип Бренд : КОЧАН LED Кол : 4pcs (секоја сијалица има 4 Led диоди) Напон : DC9 V-36 V Wattage : 33 W/pc,66 W/Set Lumens:3000 LM/pc,6000 LM/set Ладење Појас Материјал : Бакар Зрак Агол : 280° Работна Температура : -40°C ~+105°C, температура на Бојата : 6000 K Водоотпорен : IP68 Материјал:Авијација Алуминиум Животен век : >30.000 часа Гаранција : 1year Изграден во топлина дисипација супер фан Сите во Еден дизајн, само за игра и plug Погоден за повеќето автомобили, мотоцикли, motos, atv настана, UTVs, Чамци и повеќето од возилата. Answer : ___________________________ Note : Ова е универзален крушка без Canbus Функција. Тоа е компатибилен со повеќето автомобили, но некои возила ќе бара оптоварување отпорник или Canbus Декодер за да се избегне треперење како што Dodge, Chrysler, GMC, Ауди, БМВ, Мерцедес и "фолксваген" Итн. Ве молиме контактирајте со нас на вашиот автомобил бара canbus пред да нарачате. XIANGSHANG LED Светло VS Халоген Светлина XIANGSHANG LED светло е 3 пати посветла од халоген светлина. Serive живот е 3 пати повеќе од халоген светлина. Нашите LED Светлата Моќ : 33 W Лумен : 90 LM/W Вкупно по buld : 3000 LM/33 W Услуга живот : повеќе од 30000 часа Халоген Светлина Моќност : 30 W Лумен : 30 LM/W Вкупно по buld : 900 LM/30 W Услуга живот : повеќе од 10000 часа Пакет се вклучени : 2 buc Автомобил Светла Автомобилската Надворешни Главните Светла за Магла Главата Светилка Инсталација белешки : Паркирајте го возилото за безбедност место. Бидете сигурни дека возилото е излади правилно пред да инсталирате светла. Исклучено палење на возилото и отстранете ги копчињата. За да избегнете изгореници, да се биде внимателен при вклучување или исклучување на возила осветлување. Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки. Не допирајте светилки со вашите прсти за да се избегне предизвика впивање. Целосно да се испита врската на пристаништата и жици како погрешни конекции ќе предизвика осветлување проблеми. Не контактирајте светилки со внатрешната светлина штит на светлата кога прилагодување на сијалицата. Превозот : 1.Објектот ќе биде предаден во 1-3 работни дена по приемот на плаќање 2.Бесплатен превозот : Ние обично испораката од страна на Стандард за Испорака/ Кина Пост Регистрирани Воздухопловната/ Epacket. 3.Околу 12-35 Работни дена за да стигнат до, на пакети ќе стигнат брзо до некои земји и некои од нив ќе потрае малку подолго време. 4.By експрес : Обично тоа ќе трае 3-7 работни дена. Враќање&гаранција : Ние обезбеди половина година гаранција. ако објектот е неисправен или не работат добро ве молиме да не известите пред да замине негативна или неутрална повратни информации,Ние ќе се обидеме потрудиме да работат со вас за да го реши секој проблем. Повратни информации : Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. Ви благодарам многу!
.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Източник На Светлина
Източник На Светлина:
ДРИБЛИРА
Тип На Лъча Led:
петно
Цветна Температура:
6000К
Модел автомобил:
Повечето Автомобили
Мощност:
33W
търговска марка:
XIANGSHANG
Напрежение:
12V
Марка На Автомобила:
led фаровете за автомобили
Люмены:
3000LM / pc 6000LM / set
Област на приложение:
Кола, камион, мотоциклет под наем на лодки и други превозни средства
Супер дълъг живот:
30000 часа
Гаранция:
1 година
Водоустойчив:
IP68
Външен/Вътрешен Вид:
Външни Светлини
За Автомобилен Фенер:
Фарове