.

Автомобил-стайлинг за Mitsubishi Triton L200 Fiat Strada Fullback 2015 9 бр. led фарове за мъгла H11 H8 12V 55W противотуманная на прожекторите

Автомобил-стайлинг за Mitsubishi Triton L200 Fiat Strada Fullback 2015 9 бр. led фарове за мъгла H11 H8 12V 55W противотуманная на прожекторите

70.35
BGN 63.00 -10 %

Сума
Налично за поръчка


Автомобил Стил 9 Led Светла за Магла 12 V 55 W Магла Главата Светилка За Мицубиши
Појавување На Модели На Автомобили :
Мицубиши L200 2015 Мицубиши Тритон (Австралија и Израел), Фиат Fullback (Европа и Блискиот Исток) Ram меморија 1200 (ОАЕ) Мицубиши Strada (Филипини)
Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Пакет Вклучува : Еден пар на блиц Пред Магла Светло (Лево и Право) Големина : (Како на сликата прикажани) Дијаметар : 3 35/64" (9cm) Висина : 3 5/32" (8cm) Боја : Црна Домување + Јасно Леќа Тип на LED : SMD 5050 ДОВЕДЕ Напон : 12 V Wattage : 55 W Материјал : Висок Квалитет ABS Домување + Вистински Стаклена Леќа Тежина : 400g Функција : Направен од Високо-Квалитет Премиум Трајни ABS Домување . Јасно Леќи се направени од вистинско стакло. Доаѓа со 9 парчиња Супер Светло SMD 5050 Бела LED Подобра видливост. Обезбеди возачот безбедност во магла, дождливо, прашливи или снежните времето . Одговара H8/H11 оригинални сијалица штекер . Директна замена со никаква измена. Совршено се вклопуваат, лесна инсталација . * Имајте на ум : * Инсталација настава НЕ е вклучен во пакетот. * Професионална инсталација е препорачливо, мала промена може да ви треба за некои модели . * Ве молиме да ги прочитате сите опис & fitment пред да нарачате производот. * Вашето задоволство е наша најголема грижа. Ве молиме контактирајте со нас за решавање на секое прашање пред да замине било неутрален или негативен фидбек Автомобил Стил 9 Led Светла за Магла 12 V 55 W Магла Главата Светилка За Мицубиши L200 2006-2015 Пакет : Suite A : 2x Бела Боја LED Магла Светилка Suite Б : 2x Жолта Боја Led Магла Светилка Suite C : 2x Магла Домување (ОЕМ Дел) 2x H11 Халоген Светилки Suite D : 2x Магла Домување (ОЕМ Дел) 2x H11 Led Светилки (добил цел објект како стандард, и може да не биде исто светилки со слики)

Всичко за продукта

L200-Година:
2014,2015,2011,2012,2009,2010,2013,2008
специални характеристики:
Led противотуманная на прожекторите
Тегло На Продукта:
1kg
търговска марка:
эмркэ
Диаметъра На Продукта:
90cm
Вид На Материала:
PC / ABS
Тип Елемент:
Противотуманная На Прожекторите В Събирането На
Сертифициране На Входящи Тестове:
ССС
Модел На Мицубиши:
L200
Името На Модела:
L200
За Марки Автомобили / Модели:
Mitsubishi
Люмены:
1600lm
Тип На Лъча Led:
разсее
Година:
2015
Обектив:
не inclusive
Източник На Светлина:
ДРИБЛИРА
Напрежение:
12V
Тип Елемент:
Фарове За Мъгла
Модел Автомобиля_01:
За Mitbubishi L200 2015 2016