.

Cawanerl за VW Volkswagen Rabbit 2007-2009 H7 55W Car Light No Error Xenon HID Kit лампа баласт AC Auto фарове

Cawanerl за VW Volkswagen Rabbit 2007-2009 H7 55W Car Light No Error Xenon HID Kit лампа баласт AC Auto фарове

149.90
BGN 91.00 -39 %

Сума
Налично за поръчка

55 W Canbus HID Xenon КОМПЛЕТ AC за fllowing автомобил модел : HID XENON ПОЛНЕЊЕ Функција : -Сила : 55 W -Работен напон : 9-16 V AC -Работна Температура : -40~150 степен. -Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисока, на lumens е помал.) -Индустриски квалитетен водоотпорен и shockproof -Апликација : Автомобил светла ниска зрак-Внимание : ве Молиме бидете сигурни дека сијалица големина во вашиот резервни фарови пред купување за да се осигура правилна fitment. Температура на бојата(како на слика покажаа) : 3000 K - Златно Жолта 4300 K - Топло Бела 6000 K - Бела 8000 K - Светло Сина боја / Бела Сина На ксенон светлина комплет вклучува : 2 x 55 W AC Canbus(анти грешка) Придушници 2 x 55 W AC HID Xenon Светилки 1 x Мало кутија ( како на слика покажаа ) Потребно жици (Некои автомобили можат да бидат треба сијалицата во држачот,пакетот не се вклучени) Зошто ќе треба да се купи Canbus(Анти грешка) баласт ? Canbus баласт, исто така, повика анти грешка баласт, кои имаат EMC функција.Бидејќи некои автомобили имаат патен компјутер и протокол,на пример : Европскиот и Американскиот модели, кога ќе го измени или да го замени својата светилка,на нова светлина мора да бидат во согласност со оригиналниот протокол на автомобил,во спротивно тоа ќе се меша патен компјутер,како и табла,пак сигнал светлина,автомобил стерео звучници. Кога ние го замени xenon светлина,canbus баласт може да се задржи во согласност со оригиналниот протокол на автомобил,па светлина нема да се меша својствени на опрема на возилото. Нашите canbus (за грешка) баласт карактеристики : -Тип : Canbus (за грешка) баласт AC -Материјал : Алуминиум-Излезна Моќ : 55 W. -Работен напон : AC 9-16 V -Текст start на струјата : 6.5 А-Текст Низок Напон Заштита : 7.0 V±0.5 V. -Текст Висок Напон Заштита : 16.0 V±0.5 V. -Фрекфенција : 250±10%HZ. -Излезен Напон : 85 V. -Размена на инстант Startup Напон : ≥23 KV AC. -Работна Ефикасност : >90%. -Работна Температура : -40~150 степен. -Тежина : 319g секој баласт (во нормален,тежината е повисока,квалитетот е подобар) -гаранција : 24 месеци. -Излез Краток Спој Заштита : Автоматски ќе престане да работи во рамките 2s кои се отвораат коло. -Излез на Отворено Коло Заштита : Start-up континуирано, напојување работи постојано. -Quick Start : 60% прозрачна флукс во рок од 1-3s, 80% во рок од 4-10-ти,100% во рок од 1minute. -Водоотпорен и shockproof : Индустриски квалитетен водоотпорен и shockproof Нашите Ксенон hid сијалица карактеристики : 1. Нашите hid xenon светилки имаат повеќето стандардни цевка притисок, никогаш не треперење се должи на помалку од xenon цевка притисок. 2. Секој од Нашите hid xenon светилки се stickly прегледано преку меѓународниот стандард на цевка притисок и спектар. Па можете да се чувствуваат слободни да се купуваат и користат нашите hid xenon светилки за сите автомобили. -Излезна моќ : 55 W -Тековни : 3.2 Една +/- 5% -Работен напон : AC 9-16 V -Макс. започнете напон : 23 KV -Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисока, на lumens е помал.) -Ултра долго траење : Над 5000 часа -Работна Температура : -40~150 степен. -Ефикасност : повеќе од 99.3% -Квалитет гаранција : 24 месеци -Креативно Размислување : Создадена преку светлината производство искуство од сите индустрија.100% stickly КК преку индустрија е најсофистицираните собрание линија. -Температура на бојата стандард : Цевка притисок се ограничени на 68 V-102 V (меѓународниот обем на највисок стандард),што може да се направи боја температура на повеќето стандардни. -Висок Светлосен Ефект : Со истиот watts, се КРИЕШЕ светилка е три пати полесна од халоген светилка.Светлина ефикасност >99.3%. -Долг Животен Век : Тоа е долг живот-век на 5000 часа, што е 12 пати повеќе од халоген светилки. Дури и подолго од другите производи на пазарот.

Всичко за продукта

Цветна Температура:
3000K златисто-жълто, 4300K топло бяло, 6000K Бяло, 8000k светло син
Мощност:
55W
търговска марка:
cawanerl
Сертифициране На Входящи Тестове:
CC
Тип Елемент:
В Събирането На Прожекторите
Тегло На Продукта:
1kg
Година На Заека:
2008,2007,2009
За Марки Автомобили / Модели:
Volkswagen
Името На Модела:
H7
Модел На Volkswagen:
Заек
специални характеристики:
Водоустойчивые, Противоударные, Високи Люмены,Липса На Грешки, Антиржавейной
Вид На Материала:
Алуминий + пластмаса
Диаметъра На Продукта:
3inch
Източник На Светлина:
ксенонова лампа
Вид Ксенонова Лампа:
Единична Ксенон Светлини
Тип Лампа С Нажежаема Жичка.:
H7
Тип Елемент:
фаровете за къси светлини
Напрежение:
12V
Модел автомобил:
За Volkswagen Rabbit 2007-2009
Люмены:
3600lm