.

5шт чувствителен оптичен сензор съпротива модул фоточувствительный сензор за Arduino 4 pin нова безплатна доставка

5шт чувствителен оптичен сензор съпротива модул фоточувствительный сензор за Arduino 4 pin нова безплатна доставка

BGN 3.17

Сума
Налично за поръчка


Други електронски компоненти директориум
Електронска компонента
Интегрирано коло
Диоди
Отпорник
Транзисторски
Capacitor
Други електроника
Бесплатен превозот Оптички чувствителни Отпор Сензор Модул Photosensitive Сензор за Arduino 4 pin Детали за Производот : Photosensitive Отпор Сензор Модул Состојба : Нова Модул карактеристики : 1. Чувствителните тип photosensitive отпор сензор 2. На comparator излез, сигнал чисти, добри бранови, возење способност е силна, за повеќе од 15 м 3. Со прилагодливи potentiometer може да детектира светлина од светлината на вредноста 4. Работниот напон на 3.3 V до 5 V 5. Излез форма : ДАЛИ digital switch излез (0 и 1) и АО аналогниот напонски излез 6. Фиксен гром дупка, лесен за инсталација 7. Мали PCB одбор големина : 3.2 cm x 1.4 cm 8. Користење на LM393 широк напон comparator Модул инструкции : 1. На photosensitive отпор модул е најмногу сензитивна на амбиентална светлина, генерално се користи за откривање на животната средина околу светлината на светлината, или MCU активирањето на реле модул, итн. 2. Модул во средина светлина интензитет кратко на поставување на прагот, производството на високо ниво, ДАЛИ крајот, кога животната средина светлина интензитет повеќе од ударите од прагот, излез НЕ ниско ниво 3. НЕ излез може да се доставуваат директно до единствен чип microcomputer, преку единствен чип microcomputer за откривање на високо и ниско ниво, така да се открие на животната средина светлина интензитет промени 4. НЕ излез директно може да се должи на нашите реле модул, кој може да се формира светло-управувана switch 5. Мала плоча аналоген излез на ОСЛ и АД модул, преку АД конверзија, можат да се добијат поточни вредности на животната средина за светло 4 игли модул Боја : покаже како слики PLS се НАПОМЕНЕ дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings и слично, може да има и некои мали разлики во тон на боја на слики и вистинскиот објект!

Всичко за продукта

Състояние:
НОВО
търговска марка:
Ванси
Тип:
Друго
Приложение:
Друго
Тип На Блока:
лот (5 бр./лот)
Тегло На Опаковката:
0.014kg (0.03lb.)
Размер На Опаковката:
5cm x 5cm x 1cm (1.97in x 1.97in x 0.39in)