.

5шт 1602 2004 LCD адаптер плоча IIC I2C / интерфейс lcd1602 I2C LCD адаптер за arduino нова безплатна доставка

5шт 1602 2004 LCD адаптер плоча IIC I2C / интерфейс lcd1602 I2C LCD адаптер за arduino нова безплатна доставка

BGN 7.81

Сума
Налично за поръчка


Други електронски компоненти директориум
Електронска компонента
Интегрирано коло
Диоди
Отпорник
Транзисторски
Capacitor
Други електроника
Бесплатен Превозот 1602 2004 LCD Адаптер Плоча ЖИТО I2 C Интерфејс i2c lcd адаптер за arduino Како pin ресурси на Arduino контролер е ограничен, вашиот проект може да не биде во можност да го користат нормално LCD shield по поврзани со одредена количина на сензори или SD картичка. Сепак, со ова I2 C интерфејс за модулот, ќе бидат во можност да ги реализираат прикажување на податоци преку само 2 линии. Ако веќе има I2 C уреди во вашиот проект, овој LCD модул, всушност, се чини не повеќе ресурси на сите. Тоа е фантастична за Arduino базиран проектот. Спецификација : I2 C Адреса : 0x27 напон : 5 V на светлото и контрастот е приспособена од страна potentiometer Доаѓаат со 2 ЖИТО интерфејс, кој може да биде поврзан со Dupont Линија или ЖИТО посветен Компатибилен кабел за 1602 LCD Pls имајте на ум дека оваа понуда е само за еден интерфејс одбор не вклучувајќи LCD

Всичко за продукта

търговска марка:
Ванси
Състояние:
НОВО
Тип:
Друго
Приложение:
Друго
Тип На Блока:
лот (5 бр./лот)
Тегло На Опаковката:
0.015kg (0.03lb.)
Размер На Опаковката:
5cm x 5cm x 1cm (1.97in x 1.97in x 0.39in)