.

SOP8 SSOP8 TSSOP8 SMD DIP Dip Pitch 0.65 / 1.27 mm Адаптерная такса

SOP8 SSOP8 TSSOP8 SMD DIP Dip Pitch 0.65 / 1.27 mm Адаптерная такса

BGN 1.39

Сума
Налично за поръчка


Во вид на снимање
име : SOP8 SSOP8 TSSOP8 адаптер плоча (pin теренот 0.65 mm / 1.27 mm)
големина : 12 * 12mm
Специфични димензии :
Ве молиме внимателно да се провери големината на филмот, одборот за Позитивни и негативни страни : Една за pin теренот 0.65 mm (компатибилен со SSOP4 ~ 8 нозе); на другата страна за pin проред 1.27 mm (компатибилен со SOP4 ~ 8 нозе)
Преку 2.54 еден ред на игли може да биде директно вметнат во универзална одбор breadboard и други експериментални одбор, на следниот дијаграм :
Купување Водич : голем одбор од 7 * 9 = 63 мали парчиња, поголем број може да се пресметува според нивната!

Всичко за продукта

Тип:
Автомобил с IC
Състояние:
НОВО
Приложение:
компютър
is_customized:
Yes
търговска марка:
JYSMPJDZ