.

19 инча 22 инча 24-инчов широкоекранен универсален димиране на led светлинна бар комплект LCD лампа на LCD модифицирана led светлини

19 инча 22 инча 24-инчов широкоекранен универсален димиране на led светлинна бар комплект LCD лампа на LCD модифицирана led светлини

8.56
BGN 8.00 -7 %

Сума
Налично за поръчка

Добредојдовте да ја посетите нашата продавница!
Од 15 до 24 инчен LED светло бар LCD модифицирани LED светлото за полнење
Најновата во 2014 година, најсилните, воведување на новиот пакет
Предности 1 : употреба на нови увезени светилка монистра, подобра осветленост, температура на бојата корекција;
Предности 2 : нова програма LED crossbar зголеми одбор, поддршка на 12-30 V широк напон на текст;
Предност од 3 : 3 1 група, без да се намали! Од 15 до 24 инчен универзално сестрано;
Предности 4 : Прилагодува осветленоста! (Голем број на онлајн производите со цената, всушност, не е со функција на затемнување)
[Крст-проток одбор спецификации] 7cm * 2cm (долго * широк) постојан струја плоча, исто така познат како притисок плоча
【Светлина бар спецификација】 : 530mm * 4mm * 3мм (L * W * H) (93 светилка монистра / лента)
【Влезен напон】 : 12 V ~ 30 V широк напон
【Додатоци листа】 : LED светло бар * 2 + постојан струја одбор + кабел
Зошто е тоа заедничка? Овој дел од светлината бар за три светилка монистра 1 група, во согласност со реалните услови на слободен скрати, како што се 19 widescreen ние најчесто се користи за 420mm, тогаш ние само треба да ги следат правилата на група од три, да се намали до соодветна должина Можете да, многу погодно! На
Може да биде изменета за повеќето од LCD екран на пазарот, ширина само можат да бидат ставени во оригиналниот LCD слот (општи дебелина од екранот постојат два, еден е 7mm, еден е 9mm дебелина, овој дел може да биде инсталиран), користење на двострано лепило Фиксни, лесно да го инсталирате, многу висока осветленост, лесно да се измени,
(На кратко, LCD модифицирани LED, е оригиналниот LCD светилка и висок напон одбор заменета со LED светло бар + постојан струја плоча)
(1 : проверете ја должината на светлината бар, светлина бар должина е еднаква на должината на оригиналните светилка, 2 : проверка на постојан струја плоча влезен напон од 12 - 19 V, овој напон е еднаков на оригиналниот висок напон влезен напон)
(Како да го менувате? Овој сет на тоа како да ја модифицирате, всушност, многу едноставна, овој сет директно во возач одбор може да биде еквивалент на директна замена на оригиналот (висок притисок бар + светилка), оригиналната висок притисок барови како да внесете празно, овој Сет како да земете добар ~ ~, се сеќавам дека интерфејс има постојан струја интерфејс дефиниција, според дефиницијата и возачот одбор приклучните може да)
Забелешка : ве Молиме имаат одредена способност, духот на истражувањето, основни познавања на коло пријатели да се пука, иако инсталацијата не е комплицирано, но не можеме да ви дадеме еден по еден да се одговори, на пример, она што е проблем на висок притисок, барови, може да не ги поддржуваат онлајн Да ги реши сите вашата инсталација проблеми, не знам пријатели ве молиме внимателно да се сними.
【Карактеристики】 :
1, овој производ е оригиналот, на екранот посветен светла, висока осветленост, не може да се погледне директно
3, ПРЕДВОДЕНА честички се затвори, со висока густина аранжман на увезените светла LED печ
4, долг живот, за дисплеј дизајн, неговиот живот на 100,000 часа
5, лесно да го инсталирате, користете двострано лепило може да биде прикачен на изворната LCD монитор слот, или испратени на друго место
6, заштеда на енергија, моќ е само 8 W. Оригиналниот четири LCD моќ е генерално, 24 W.
Модифицирани LED осветлување предности :
(1) општиот сијалица да се направи светлото се вклучува кога осветлувањето е многу темен целосно да се загрее светилка пред нормална светлина, и LED светлото да направите boot е нормално светлината не треба да се чека.
(2) обична светилка за да се направи светлото потрошувачка на енергија не е енергија, ПРЕДВОДЕНА backlighting и заштеда на енергија и заштита на животната средина.

Всичко за продукта

Тип:
Автомобил с IC
Състояние:
НОВО
Приложение:
компютър
is_customized:
Yes
търговска марка:
JYSMPJDZ